GROBARI ĆE SE OBRADOVATI: Savanović POMOGAO Partizanu (FOTO)

17.01.2017. 22:25
Duško Savanović
Duško Savanović / Izvor: MN Press
Crno-beli sutra od 20 časova dočekuju AEK.

Ekipa Sasarija savladala je u 13. kolu E grupe FIBA Lige šampiona Ludvigsburg sa 78:75 i na taj način učinila veliku uslugu koašrkašima Partizana koji sutra od 20 časova u Beogradu dočekuju AEK..

PLAN B: Ako Gordon ne zadovolji OVO će se desiti, DOLAZI i centar, ali ne iz NBA (FOTO)

Ludvigzburg je ovim porazom ostao na osam pobeda i četiri poraza na drugom mestu E grue, koliko ima i Partizan poziciju niže. Međutim, crno-belima ide u prilog što su u oba meča bili bolji od nemačkog predstavnika i sada imaju odličnu priliku za osvajanje drugog mesta u grupi ukoliko savladaju AEK. U prvom kolu  u Nemačkoj Partizan je u uzbuljivoj završnici slavio sa 65:64, da bi u Beogradu 6. decembra prošle godine crno-beli ponovo slavili posle produžetka 86:82.

NAVIJAČI SU ODLUČILI: Košarkaš Partizana je najbolji ŠESTI igrač u Ligi šampiona! (FOTO)

POSLE MINUS 32: Evo šta su PORUČILI iz Limoža Duletu (FOTO)

Tokom prvog poluvremena meč je bio prilično izjednačen, da bi Sasari dobio treću četvrtinu sa 25:9 i u poslednju deonicu ušao sa 15 poena prednosti. Izlgedalo je da će italijanski predstavnik bez većih problema odigrati poslednjih 10 minuta i ostvariti pobedu, ali je domaćin krenuo u poslednji juriš. Međutim, gosti su ipak uspeli da sačuvaju vođstvo i dođu do pobede. Najefikasniji kod Sasarija bio je Rok Stipčević sa 22 poena, dok je Duško Savanović postigao 13. Ludvigzburg je predvodio Hemonds sa 16, dok je Timan postigao 13 poena.