JOKIĆ ISKLJUČEN ZA KRAJ! Zamahnuo rukom kao buzdovanom, izbio haos, držala ga trojica! Denver eliminisan bez pobede (VIDEO)

14.06.2021. 07:35
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Foto: Tanjug/AP
Finiks “pometlao” Nagetse.

Nikola Jokić je isključenjem završio sezonu u kojoj je proglašen za najboljeg košarkaša NBA lige. Denver je poražen i u četvrtoj utakmici polufinala Zapada protiv Finiksa rezultatom 125:118 i eliminisan bez utešnog trijumfa.

NIKOLA OVO NIJE ZASLUŽIO: Navijači Denvera UJELI za SRCE Jokića, nije pomogao ni MVP trofej

DELUJE LUCKASTO, ALI ZATO JE POBEDIO: Novak OTKRIO šta je uradio u svlačionici

NOVAK NIJE SLUČAJNO DAO DEČAKU REKET: Razlog će ODUŠEVITI sve

Jokić je utakmicu završio 3 minuta i 52 sekunde pre kraja treće četvrtine kada je napravio oštar faul nad Kameronom Pejnom. Centar Nagetsa je zamahnuo jako rukom ka igraču Sansa, ali je više udario loptu nego rivala, koji se srušio kao da je nokautiran u glavu. Izbio je haos na terenu, Srbin se zatim "zakačio" sa Devinom Bukerom...

Sudije su bile neumoljive i Jokić je morao u svlačionicu pri rezultatu 83:75 za goste.

- Želeo sam da promenim ritam utakmice, da nam dam malo energije. Pokušao sma da napravim težak faul. Da li sam ga udario? Nisam znao. Vrlo mi je žao ako jesam, jer nisam želeo da ga povredim ili namerno udarim u glavu – istakao je Jokić.

MVP NBA lige za sezonu 2020/2021 je meč završio sa 22 poena (9/17 iz igre), 11 skokova i četiri asistencije za 28 minuta. Vil Barton je bio najefikasniji u Denveru sa 25 poena.

Finiks je do finala Zapada, u kojem čeka pobednika serije Juta – LA Klipers, predvodio Kris Pol sa 37 poena i sedam asistencija, a sjajan je bio i Devin Buker sa 34 poena, 11 skokova i četiri asistencije.

Jokić je sezonu završio kao prvi MVP najjače svetske lige od 1989. koji je ostao bez pobede u plej-of seriji po imenovanju, a poslednji koji je doživeo takvu sdubinu je bio Medžik Džonson, sa LA Lejkersima, “pometlan” od čuvenih “prljavih momaka” Detroit Pistonsa.