JOKIĆ PONOVO REŽIRAO DRAMU: Srbin preko PRODUŽETAKA vodio Denver do POBEDE (VIDEO)

24.01.2021. 08:59
NIkola Jokić
NIkola Jokić / Izvor: Profimedia
Druga pobeda u dva dana.

Ekipa Denver Nagetsa ponovo je režirala pravu dramu na parketu. Ponovo smo videli produžetke protiv ekipe Finiks Sansa, i kau u reprizi, ponovo pobeda Denvera rezultatom 120:112. Maestralni Nikola Jokić je u dva dana i u dve utakmice, timu iz Arizone spokovao  60 poena i oba puta vodio svoj tim ka pobedi.

ERA SRBA U SAKRAMENTU SE BLIŽI KRAJU: Kingsi trejduju Nemanju Bjelicu

JEDAN VEOMA BOLAN PORAZ: Virtus iznenađujuće izgubio, bivši košarkaš Zvezde odigrao fantastičan meč

KAKAV MEČ: U Čačku je drama trajala do poslednje sekunde, večiti su je pratili sa velikom pažnjom (FOTO)

Nikola je na terenu proveo 42 minuta, ubacio 29 poena, imao 22 skoka i šest asistencija. Na čelu sa njim i sa plejmejkerom Džamalom Marejem (26 poena), Denver je popravio svoj skor na 9-7 i na odličnih 5-2 u gostima.

Ponovo je bila drama i ponovo je Srbin briljirao. Bio je nabolji kada je bilo najpotrebnije. Marej je  je trojkom na kraju četvrte četvrtine izborio produžetak. U dodatnih pet minuta niko nije mogao da se odlepi. Jokić je dvojkom uz faul doneo dva poena prednosti Nagetsima na 25 sekundi do kraja. Nijeto bio kraj drami, Nejder je dobio tri bacanja, ali je pogodio samo jedno. Jokić je otišao na liniju penala na drugoj strani,nije zadrhtala ruka srpskom centru, Denver je imao višak od tri poena na osam sekundi do kraja. Ali,  Krauder je izborio novi produžetak.

Međutim, Sansi u dodatnih pet minuta nisu uspeli da slome Denver, Jokić se razigrao, kao i Moris, pa je Denver brzo napravio sedam poena prednosti i bilo je jasno da će Nagetsi upisati novu pobedu.

Pored Jokića koji je imao 29 poena, Marej je  meč je završio sa 26 poena, a Džamajkl Grin dodao je 16, a Majkl Porter Džunior 14 poena. Na drugoj strani, po 21 poen Kraudera i Pola, 19 Kema Džonsona i 17 Diandre Ejtona.