KAKVA DRAMA NA DORĆOLU: Meč Dinamik - Partizan rešen u produžetku (FOTO)

22.05.2017. 21:01
KKPart
KKPart / Izvor: MN Press
Uzbudljiva borba je vođena u poslednje dve deonice i petominutnom nastavku.

Meč 10. kola Super lige Dinamik – Partizan pripao je timu iz Humske, koji je slavio rezultatom 83:87 (20:26, 18:24, 22:10, 13:13, 10:14 ).

Crno-beli su imali konstantno vođstvo u prvoj deonici, a domaći tim je odolevao ii držao priključak, sve dok gosti nisu napravili seriju 5:0 i odmakli na „plus osam“.  Potom su izabranici trenera Aleksandra Džikića odmakli na dvocifreno vođstvo (pogodak Novice Veličković), sa kojom su i završili prvo poluvreme (38:50).

SUPER LIGA: Zvezda rutinski pregazila Pantere (FOTO)

KAKAV MALER: Jedan od najboljih igrača Zvezde napustio meč sa FMP-om

Prethodno su blistali Hečer i Andrić, pa je Partizan imao 18 poena viška (32:50), ali tu prednost nije uspeo da sačuva do velikog odmora. I kada je izgledalo da će favorizovani tim iz Humske u nastavku rutinski da odradi posao, Dinamik se razgoropadio i napravio silovit juriš .

Prethodno je Partizan u 23. minutu imao sigurno vođstvo (43:56), ali izabranici Miroslava Mute Nikolića prave seriju 8:0 i primiču se na minus pet (51:56, 26. minut). U poslednji kvartal ušlo se kod nerešenog rezultata 60:60.

U četvrtoj četvrtini vođena je dramatična borba, u 32. minutu Dinamik je, predvođen Bruksom i Čakarevićem, poveo 66:60, posle serije 12:0, koju je trojkom prekinuo raspoloženi Andrić u 34. minutu (66:63), a to su bili prvi poeni Partizana posle skoro šest minuta.

Zatim, od 34. do isteka 35. minuta na semaforu je stajalo 66:66, sve dok Gavrilović nije postigao jedno slobodno bacanje za 67:66, pa je uzvratio Ratkovica sa dva ubačena penala  67:68.

Nastavljena je rezultatska klackalica, a miran duel iz prvog poluvremena pretvorio se u finišu u nervozan okršaj, pri čemu je Marinković u 37. minutu dobio tehničku grešku. Do kraja je viđena rezultatska klackalica, bilo je 69:68, zatim 69:71, pa 70:71, minut pre kraja...zatim 72:71 i ponovo plus jedan za Partizan (72:73).

U poslednjim sekundama je bilo 73:73 i taj rezultat je, posle grešaka na obe strane, ostao na isteku regularnog toka utakmice.

POUZDAN ZNAK: Pogledajte ko je među prvima čestitao Bogdanoviću evropsku titulu (FOTO)

Rezultatska klackalica se nastavila i u produžetku susreta, ekipe su se smenjivale u vođstvu, uglavnom poenima sa linije penala, ali posle 76:77, Partizanov džoker Novica Veličković postiže dva penala za 76:79, ali je Gavrilović sa iste distance smanjio na 78:79. Posle Birčevićevog izvođenja slobodnih bacanja bilo je 78:81, a zatim i plus pet za crno-bele (78:83, Marinković je poentirao, a prethodno imao skok u odbrani).

Ali ni to nije bio kraj, Bruks je sa druge strane postigao trojku (81:83), a zatim je Ratkovica, ponovo iz penala, odveo svoj tim  u osetniju prednost (81:85), što je Veličković povećao na 81:87, a Dinamik postavio krajnji rezultat.

DINAMIK – PARTIZAN  83:87 (20:26, 18:24, 22:10, 13:13, 10:14 )

DVORANA: Hala Dinamik

GLEDALACA: 500

SUDIJE: Obrknežević, Nikolić, Arsenijević

DINAMIK: Ćirković, Milisavljević, Beslać, Lazić 8, Gavrilović 5, Bruks 31, Nađfeji, Čakarević 20, Radulović 6, Tornjanski, Frend 11, Sedmak 2.

PARTIZAN: Ratkovica 9, Vrabac 7, Jovanović, Marinković 10, Veličković 12, Majstorović 6, Birčević 10, Koprivica 2, Andrić 17, Hečer 12, Karahodžić, Luković 2.

KLS SUPER LIGA, 10. KOLO:

Crvena zvezda - FMP 77:69

Vršac – Mega Leks 87:92

Dinamik – Partizan 83:87

Borac – Spartak 84:76

TABELA: Crvena zvezda 9-1, Partizan 9-1, FMP 6-4, Mega Leks 6-4, Dinamik 4-6, Borac 4-6, Vršac 1-9, Spartak 1-9.