11°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

F4 BEOGRAD: Real zakazao finale Evrolige sa Fenerbahčeom, Dončić i Ljulj srušili CSKA

18.05.2018. 23:01
KK Real Madrid
KK Real Madrid / Izvor: MN Press
U nedelju repriza polufinala iz Istanbula od pre godinu dana.

Real Madrid je savladao ekipu CSKA iz Moskve sa 92:83 (30:20, 16:27, 10:16, 27:29) u drugom polufinalu završnog turnira Evrolige u Beogradu  i tako se plasirao u finale gde će u nedelju od 20 časova odmeriti snage sa Fenerbahčeom. Moskovljani su dobro otvorili utakmicu i posle prve četvrtine imali prednost od deset poena razlike, ali su izabranici Pabla Lasa predvođeni Serhijom Ljuljom i Lukom Dončićom i odličnim šutem za tri poena rešili meč u svoju korist.

F4 BEOGRAD: Fener prvi finalista, Srbi na korak od odbrane trona (FOTO+VIDEO)

LJUBIMCI DELIJA SREĆNI NAKON POBEDE: Želimo trofej u Beogradu, hvala navijačima!

Ekipa iz Moskve silovito je otvorila ovu utakmicu i na krilima Korija Higinsa uspela da u prvoj četvrtini stekne dvocifrenu prednost. Higins je u prvih deset minuta ubacio 12 poena i tako omogućio svom timu da u drugu četvrtinu uđe sa rezultatom 30:20.

Madriđani se nisu tako lako predali i već na startu druge deonice serijom 8:0, došli na zaostatak od minus dva. Ekipa Dimitrisa Itudisa nije uspevala da pronađe ritam sa početka duela, pa je Real predvođen Serhijom Ljuljom potpuno preokrenuo tok meča i stekao prednost 35:37. Veliki broj poena obeležio prvo poluvremenu, pošto se na odmor otišlo sa rezultatom 46:47 za kraljevski klub.

Na početku drugog dela igra, obe ekipe su smanjile tempo u napadu i kroz strpljivu igru, ušli u rezultatsku klackalicu. U 26.minutu meča, Real je ponovo uspeo da trojkama Kozera i Dončića stekne osetljiviju prednost 51:60. Armejci su postigli samo 10 poena u ovoj deonici, pa se na odmor pred odlučujućih deset minuta otišlo sa vođstvom Reala 56:63.

CSKA je u poslednjem periodu meča krenuo na sve ili ništa i već na startu četvrte deonice trojkom De Koloa i zakucavanjem Nikite Kurbanov smanjio prednost Reala na tri poena.  Nije dugo trajao nalet Armejaca, pa su Madriđani brzim naletom otišli na rekordnih 12 poena razlike 61:73. Moskovski tim je u par navrata prilazio na minus od tri poena, ali je tim iz glavnog grada Španije uspeo da odbije sve nalete i reši polufinalni meč u svoju korist sa 92:83.

CSKA će u nedelju od 17 časova odigrati utakmicu za treće mesto protiv Žalgirisa.

CSKA - REAL MADRID: 83:92 (30:20,16:27, 10:16, 27:29)

DVORANA: Štark Arena

GLEDALACA: 15.232

SUDIJE: Luiđi Lamonika, Robert Lotermozer, Matej Boltauzer.

CSKA: De Kolo 20, Rad, Fridzon, Antonov, Rodrigez 5, Voroncevič, Klajburn 16, Higins 15, Hrijapa, Kurbanov 7, Hajns 16, Hanter 4.

REAL MADRID: Kozer 6, Rendolf 2, Fernandez 6, Dončić 16, Rejes 5, Kampaco, Ajon 12 (11sk), Kerol 9, Tavarez 5, Ljulj 16, Tompkins 12, Tejlor 3.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.