ABA LIGA: Budućnost IZBORILA majstoricu! Lojd PROKOCKAO titulu

24.05.2021. 19:57
Budućnost - Zvezda
Budućnost - Zvezda / Izvor: MN Press
U petak odluka o šampionu.

Košarkaši Budućnosti i Crvene zvezde odigrali su uzbudljivu četvrtu finalnu utakmicu ABA lige. Slavili su domaći sa 81:80, a vodili su Zvezdaši ceo meč. U petak u Beogradu će biti odlučen pobednik.

Lojd je na kraju pokazao još jednom da nije igrač za velika dela, jer je promašio šut za pobedu sekund pre kraja. Posle toga je i Davidovac šutirao uz zvuk sirene, ali nije bilo šanse. Faulovi 35 Zvezda, a samo17 Budućnost. Prosto neverovatno, ali i ppored toga crveno-beli su bili na pragu pobede.

KO ČEKA TAJ DOČEKA – Predložio igru, pa uzeo skoro milion na Engleze (FOTO)

PRED START SUPERLIGE: Partizan doveo tri POJAČANJA, tu je i američki šuter (FOTO)

RECEPT ZA POBEDU: Radonjić OTVORENO o tome šta se mora promeniti u igri Zvezde

Prva četvrtina je prošla u dominaciji crveno belih. Bilo je u jednom trenutku čak i plus 11 (8:19) za Zvezdu, ali uspeli su da se konsolidiju domaći. Posle prvih deset minuta Beograđani su ipak imali nekakvu prednost (19:23)

Budućnost - Crvena zvezda 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17)

Dvorana: Morača

Sudije: Saša Pukl, Uroš Nikolić, Sašo Petek

Budućnost: Kobs 22, Ivanović 11, Edžim 3, Šehović, D. Nikolić 8, Apić, Mitrović 13, Dela Vale 5, Z. Nikolić 10, Popović 1, Rid 8, Žugić.

Crvena zvezda: Hol 5, Volden 5, Lojd 23, Uskoković, Davidovac 3, Lazić 6, Rit, Jagodić - Kuridža, Dobrić 13, Simonović 6, Kuzmić 7, Noko 12.

Druga četvrina je donela dosta konfuzije i grešaka na terenu. U redovima domaćina sjajan je bio Luka Mitrović, ali kada god je Budućnost imala napad za izjednačenje ili vođstvo nisu imali nerava da to realizuju.

Povreda Vilija Rida je poremetila Budućnost, jer nisu imali rešenje za Noka. U jednom trenutku je bilo 12 razlike (47:59), ali Lojdove greške i poboljšan šut domaćih vraća ih u rezultatsku klackalicu.

Krenula je Zvezda jako i u poslednjoj deonici. Brzo je bilo deset razlike , ali tada su gosti stali. Lojd je grešio, a na kraju na sekund pre kraja promašio ono što pravi šuter ne sme. Koš za titulu. Džordan Lojd je veliki igrač za male utakmice, to je sada svima jasno.

Bez Rida Budućnost je delovala pogubljeno, ali sudije su svakako mnogo pomagale, jer svaki kontakt, čak i kada ga nije bilo sviran je.

Tok utakmice možete pratiti ovde:

40. minut
Lojd je pokazao još jednom da nije igrač za velika dela. Promašuje na sekund pre kraja. Aut ispod koša i akcija za Davidovca, ali nije bilo ni blizu.
40. minut
Lojd promašuje, Lazić pravi peti faul na sedam sekundi pre kraja. Kobs pogađa jedno bacanje (80:81).
40. minut
34:17 u faulovima. Ovoga puta Pukl dosuđuje ličnu Kuzmiću! Zoran Nikolić sa bacanja izjednačuje 80:80 (42 sekunde do kraja)
40. minut
Budućnost ima napad do kraja 60 sekundi (78:80)
39. minut
Dobrić za Kuzmića 78:80
38. minut
Dobrić poravnava 78:78
38. minut
Noko sa pet faulova napušta teren. 78:76
37. minut
Posle skoro 30 minuta Zvezda ne vodi.Lojd pravi faul nad Ivanovićem za 2+1 (77:76).
36. minut
Ivanović smanjuje 72:73! Trojka Voldena 72:76
35. minut
Lojd pogađa za tri 68:73! Polaže Kobs 70:73
35. minut
Lojd ide iz greške u grešku. Prekršaj nad Kobsom za 2+1 (68:70)
34. minut
Faulovi 16:29!!! Dela Vale sa bacanja 65:70
34. minut
Dobrić pogađa dva bacanja. Ima 11 poena na svom kontu 63:70
34. minut
Danilo Nikolić pogađa tešku trojku 61:68! Lojd opet greši ovoga puta u vođenju! Zoran Nikolić zakucava 63:68. Tajm-aut za Radonjića
33. minut
Lazić pravi četvti faul i Radonjić ga povlači iz igre
33. minut
Hol dodaje Lojdu koji ovoga puta pogađa 2+1! Ponovo je dvocifrena razlika 58:68
32. minut
Hol pogađa sa distance 58:65

IV ČETVRTINA

30. minut
Lojd poklanja loptu, ali Budućnost to ne koristi 58:63 pred poslednju deonicu
30. minut
Lepa akcija Dobrića i Kuzmić ide na bacanja. Prvo ne dobacuje do koša, ali drugo pogađa 58:63
30. minut
Voldan gubi loptu i pravi nesportsku ličnu na 53 sekunde do kraja pri rezultatu 57:62
29. minut
Davidovac vraća trojku 55:62
29. minut
Uvukla se nervoza u Zvezdin napad. Noko pravi faul. Dela Vale trojkom smanjuje na 55:59
28. minut
Džordan Lojd dva otvorena šuta promašuje i dozvoljava domaćinu da se približi
27. minut
Lazić je izborio napad, a Lojd ga ritunski realizovao 47:59. Trojka Ivanovića 50:59
26. minut
Lazić iz driblinga pogađa trojku deset razlike (45:55). Zatim dvojka Kobsa, ali Noko horogom vraća dvocifrenu razliku (47:57)
25. minut
Raste prednost Zvezde. Hol pogađa za tri i plus osam 44:52.
24. minut
Lojd pogađa za dva, ali opet promašuje dodatno bacanje 43:46! Trojka Lazića 43:49! Milojević traži minutu odmora
23. minut
Noko sjajno igra okrenut leđima 41:44, Kobs odmah vraća 43:44
23. minut
Zvezda još bez koša u nastavku 41:42! Rid napušta igru zbog povrede prepona

III ČETVRTINA

20. minut
Noko je ukacao promašaj Lojda u poslednjoj sekundi 39:42
20. minut
Zvezda je u problemu sa faulovima. Dobrić i Lazić imaju po tri faula
19. minut
Ognjen Dobrić je iznudio faul i pogodio dva bacanja 37:40
18. minut
Danilo Nikolić za tri poena, Volden pogađa bacanja 35:38
17. minut
Simonović siguran sa linije bacanja 32:36
17. minut
Rid smanjuje na 32:34! Radonjić opet zove tajm-aut
15. minut
Briljira Luka Mitrović ima 11 poena i četiri skoka (30:32)
15. minut
Lojd pogađa za dva, ali ne i dodatno bacanje. Mitrović odmah vraća na drugoj strani 27:30
14. minut
Mitrović i Rid smanjuju prednost 25:28! Radonjić zove tajm aut
13. minut
Dosta grešaka sa obe strane 21:28
11. minut
Lojd - trojka (3/4 u meču) 19:26

II ČETVRTINA

10. minut
Mitrović siguran sa linije penala 19:23
8. minut
Konačno i Zvezda pogađa i to Dobrić dva bacanja 15:21, sa druge strane isto vraća Luka Mitrović
8. minut
Podgoričani pogađaju dva od četiri bacanja i sada je samo plus četiri za Zvezdu (15:19)
7. minut
Posle najveće prednosti Beograđana 8:19, serija domaćin od 5:0. Topi se prednost Zvezde 13:19
5. minut
Pogađa i Dobrić za tri 6:15, Kobs smanjuje 8:15
4. minut
Džordan Lojd je krenuo jako trojka za 6:12. Milojević zove tajm-aut
3. minut
Simonović nastavlja seriju 4:7, Lojd pogađa za dva - 4:9 (serija 9:0)
2. minut
Lojd i Noko donose prvo vođstvo Zvezdi 4:5
1. minut
Vili Rid postiže prve poene na utakmici 2:0
1. minut
Počela je utakmica

I ČETVRTINA

Pogledajte kako izgleda Stefani Morgan, devojka košarkaša Džordana Lojda

40. minut
Lojd je pokazao još jednom da nije igrač za velika dela.Promašuje na sekund pre kraja. Aut ispod koša i akcija za Davidovca, alio nije bilo blizu.