Utorak 19. mar 2024.
Ognjen Dobrić

DAJ MU LOPTU I NE BRINI NIŠTA: Dobrić utakmicom sezone nokautirao Budućnost (FOTO)

Crvena zvezda vodi 2:0 u seriji.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige pošto su u drugom meču u neizvesnoj završnici savladali ekipu Budućnosi sa 85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9). Crveno-beli su ovaj meč odigrali od sjaja do očaja, pošto su već u prvom poluvremenu imali i 20 poena prednosti, da bi u nastavku gosti stigli do potpunog preokreta. Ipak, Ognjen Dobrić je odigrao fantastičan meč i režirao ponovo preokret, pa tim Dejana Radonjića sa velikom prednošću putuje u Podgoricu na treći meč koji je na programu u subotu.

GLASALO JE 30 TRENERA: On je za njih NAJBOLJI u NBA (FOTO)

SENZACIJA: Spanulis sa 37 godina prihvatio poziv koji se ne odbija

SRBI DOMINIRAJU EVROLIGOM: Micić uz Lučića u IDEALNOM TIMU!

Crveno-beli su furiozno počeli drugu utakmicu, posebno u odbrani i vrlo brzo je Radonjićev tim počeo da gradi prednost. Budućnost je dugo bila bez poena iz igre, a Zvezda je brzo imala u jednom trenutku i 15 poena predbnosti već u prvoj četvrtini. U nastavku je Budućnost konačno počela da pogađa, ali su crveno-beli i dalje držali visok tempo i stigli  ido 20 poena prednosti. Odbrana nije popuštala, a u napadu se lako stizalo do koša gostiju, pa su crveno-beli na veliki odmor otišli sa vođstvom 55:41 i čak 16 asistencija. Međutim, u drugoj četvrtini kao da je potpuno drugi tim izašao na parket. Ništa nije mogla da pogodi ekipa Dejana Radonjića, zakazao je potpuno napad, dok je na drugoj strani Danilo Nikolić bio nepogrešiv u šutu za tri poena i Budućnost je stigla do potpunog preokreta i prvog vođstva na meču 61:59 u 27. minutu. Podgoričani su stigli i do devet poena prednosti, a sa sedam su ušli u poslednju deonicu. Budućnost je još neko vreme uspevala da zadrži prednost, a onda je na scenu stupio Ognjen Dobrić koji je povezao Zvezdine redove i odličnim rešenjima u napadu doveo Zvezdu prvo do izjednačenja u 36. minutu 74:74, a onda uz pomoć Simonovića i do prednosti. Minut pre kraja je Ivanović trojkom vratio vođstvo Budućnosti, ali je odmah istom merom uzvratio Dobrić. Budućnost nije iskoristila napad, a Lojd i Simonović su sa slobodnih bacanja samo potvrdili pobedu Zvezde.

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20.30 u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' dočekuju podgoričku Budućnostu u drugom meču finalne serije regionalnog takmičenja. Crveno-beli u seriji vode sa 1:0 posle pobede u nedelju i večerašnji meč je prilika da uz pobedu sa prednošću od 2:0 odu u Podgoricu.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić ni u drugoj utakmici finalne serije neće moći da računa na povređenog Korija Voldena koji ima problema sa leđima. Ipak, crveno-beli su u prvom meču uspeli da dobrom odbranom nadoknade taj nedostatak, pa nema sumnje da će isti recept pokušati da primene i u drugom meču. Na drugoj strani, Budućnost će pokušati da napravi brejk koji bi joj mnogo značio u borbi za titulu pošto će se serija preseliti u Podgoricu.

40. minut
Crvena zvezda je savladala Budućnost i sa 2:0 putuje u Podgoricu.
39. minut
Dramatična završnica, Ivanović pogađa trojku, ali vraća Dobrić trojku i Zvezda vodi 81:79.
37. minut
Dobrić sa tri slobodna bacanja za izjednačenje 74:74, da bi posle dobre odbrane Simonović vratio prednost crveno-belima. Zvezda vodi 76:74.
36. minut
Dobrić postiže poene i smanjuje zaostatak Zvezde na 74:71, a Dejan Milojević reaguje tajm-autom.
33. minut
Budućnost i dalje vodi 72:65.
30. minut
Kraj treće četvrtine u kjojoj je Budućnost potpuno nadigrala Zvezdu i stigla do preokreta. Podgoričani vode 70:63.

IV ČETVRTINA

26. minut
Budućnost stiže do izjednačenja 59:59, iako su imali i 20 poena zaostatka.
24. minut
Nikolić postiže petu trojku za seriju 11-2 i Budućnost smanjuje na 57:52.
22. minut
Budućnost otvara drugo poluvreme sa pet poena u nizu i smanjuje na 55:46. Radonjić odmah traži tajm-aut.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

II POLUVREME

20. minut
Kraj prvog poluvremena. Odlična igra Zvezde koja vodi 55:41.
17. minut
Zvezda čuva vođstvo 45:33.
14. minut
Budućnost je serijom 11-2 uspela da priđe na 39:28.
13. minut
Vezala je Budućnost pet poena i odmah Radonjić reaguje tajm-autom, rezultat je 37:22.