7°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

ZVEZDA SE NAMUČILA: Granitna odbrana i raspoloženi Lojd razbili Igokeu u četvrtoj četvrtini (VIDEO)

03.05.2021. 18:09
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli poveli sa 1:0.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u prvoj polufinaloj utakmici plej-ofa ABA lige protiv Igokee sa 76:61 (20:20, 19:22, 17:13, 20:6) i tako poveli sa 1:0 u seriji. Crveno-beli su otpor gostiju slomili sjajnom odbranom u poslednjoj četvrtini i dobrim rešenjima u napadu, pre svega Džrodana Lojda. Drugi meč na programu je u petak 7. maja u Laktašima.

ATANASIJEVIĆ: MOZZART JE PREPOZNAO VAŽNOST DA SPORT BUDE DOSTUPAN SVOJ DECI

UDARIO GA RUKOM U MEĐUNOŽJE: Isključen sa utakmice - Nurkić pao kao pokošen, veliki bolovi (VIDEO)

LEBRON POBESNEO ZBOG PLEJ-INA: Ko god da je predložio to s**e MORA DA BUDE OTPUŠTEN!

Iako je imala status favorita, bilo je jasno da će Zvezda morati dobro da se pomuči za pobedu i to je bilo jasno već u prvoj četvrtini koja je završena nerešenim rezultatom 20:20. Gosti su sa dobrom igrom nastavili i u drugoj deonici uz dobar šut za tri poena što je i donelo prednost Igokei 42:39.

Drugačija je slika viđena u drugih 20 minuta, iako je Igokea i u trećoj četvrtini dobro namučila Zvezdu, ali je sjajnu rolu u tim trenucima imao Branko Lazić koji je postigao tri trojke i uz standardno dobru igru u odbrani bio ključ zahvaljujući kojem je Zvezda u poslednjih 10 minuta ušla sa vođstvom. Odbrana na kojoj insistira Dejan Radonjić u punoj snazi se pokazala u četvrtoj deonici. Igokea je postigla samo šest poena, a kada je Zvezda uspela da dođe do prve dvocifrene prednosti bilo je jasno da će crveno-beli doći do pobede.

Košarkaši Crvene zvezde danas od 18.30 igraju prvi meč polufinala plej-ofa ABA lige pošto u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' dočekuju ekipu Igokee. Crveno-beli brane titulu osvojenu u sezoni 2018/2019, pošto je prošla sezona prekinuta zbog korona virusa i liga nije dobila novog šampiona.

Tim Dejana Radonjića je krajem ligaškog dela podigao formu za razliku od Igokee koja je bila u blagom padu pošto je vezala tri poraza u poslednjih pet kola, pa crveno-beli ulaze u ovo polufinale koje se igra na dve pobede sa statusom favorita. Igokea je u prvom meču leoigaškom deal bila izuzetno ubedljiva protiv Zvezde koju je tada prvi put po povratku sa klupe predvodio Dejan Radonjić, da bi se crveno-beli revanširali pobedom početkom aprila, što je bio i prvi od tri poraza u nizu koja je Igoea pretrpela u završnici ligaškog dela regioanlnog takmičenja.

40. minut
Kraj meča, Zvezda je slavila 76:61.
39. minut
Pitanje pobednika je definitivno rešio još jednim košem Lojd, crveno-beli vode 76:61.
37. minut
Serijom poena Lojda Zvezda je prvi put stigla do dvocifrene prednosti 74:60.
36. minut
Odlična igra Zvezde u odbrani, a Volden pogađa za novu maksimalnu prednost 68:60.
34. minut
Maksimalna prednost Zvezde 64:58, posle poena Lojda.
32. minut
Zvezda je trojkom Dobrića krenula u poslednju deonicu i vođstvo 59:55, ali je Pot uzvratio za 59:58, da bi Loj pogodio dva penala za 61:58.

IV ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 56:55.
28. minut
Prelaze crveno-beli u vođstvo prvi putu drugom poluvremenu, ali je Igokea odmah stigla do izjednačenja, da bi Lazić trojkom doneo ponovo prednost 56:53.
24. minut
Zvezda trojkom Lazića stiže do izjednačenja.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

II POLUVREME

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Igoeka je imala u jednom trenutku šest poena prednosti, a na veliki odmor odlaze gosti sa vođstvom 42:39.
18. minut
Uspela je Igoeka da prekine seriju Zvzede i ponovo gosti vode 35:33.
16. minut
Brzo je Zvezda stigla do izjednačenja trojkama Lojda i Davidovca, 30:30.
15. minut
Uspela je Igokea da sa tri uzastopne trojke napravi seriju 9-0 i povede 29:24.
13. minut
I dalje mnogo greškaka i promašaja na obe strane, ali crveno-beli idalje vode 24:20.