ODLUČIĆE MAJSTORICA U BEOGRADU: Igokea nadigrala očajnu Zvezdu (FOTO)

07.05.2021. 18:03
KK Igokea
KK Igokea / Izvor: Foto: Twitter/ABA_League
Tim iz Laktaša izjednačio na 1:1 u seriji.

Košarkaši Igokee uspeli su da izbore majstoricu u polufinalnoj seriji protiv Crvene zvezde pošto su u Laktašima slavili sa 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20) i tako izjednačili na 1:1. Damaćin je u potpunosti nadigrao tim sa Malog Kalemegdana i vodio svih 40 minuta meča. Treći odlučujući meč igra se u utorak.

NIJE SAMO PETRUŠEV: Još DVA igrača Mege ide na NBA draft

ZASLUŽENO: Klajburn MVP aprila (VIDEO)

RASTANAK: Stranac NAPUSTIO Zvezdu!

Od starta meča je Igokea odlično počela i odmah preuzela vođstvo dok su se gosti mučili sa šutem, pre svega za tri poena, pa je već u 6. minutu prednost domaćina bila dvocifrena 13:2, a toliko vođstvo je Igokea imala i na prvom malom odmoru. Iako je Zvzeda bolje počela drugu četvrtinu, Stefan Pot je potupno poremetio sve sa 10 poena u nizu što je donelo do serije domaćina 11-0 i vođstva 34:17. Nisu crveno-beli nikako uspevali da se približe raspoloženom domaćinu koji bi svaki nalet odbijao šutem za tri poena i na velikom odmoru je vođstvo Igokee bilo 45:31.

U nastavku ser ništa nije promenilo. Igokea je pogađala, a Zvezda se mučila u napadu, mada su treću četvrtinu obeležili i brojni faulovi zbog koje je trajala pola sata. Ipak, čak ni tako presečen ritam meča Zvezda nije iskoristila da se približi domaćniu koji je imao i 20 poena prednosti u jednom trenutku. U poslednjih 10 minuta crveno-beli su konačno počeli bolje da igraju  uodbrani, dok se u napadu Dobriću pridružio i SImonović, ali je sve to kasno krenulo pa je Igokea stigla do zasluženog trijumfa i majstorice u Beogradu.

Košarkaši Crvene zvezde danas od 18.30 gostuju ekipi Igokee u Laktašima u drugom meču polufinalne serije plej-ofa ABA lige. Crveno-beli su trijumfovali u prvom meču odigranom u ponedeljak i vode u seriji sa 1:0 i već danas bi mogli da obezbede plasman u finale.

Igokea će pokušati da seriju vrati u Beograd kao što je i najavio trener domaćeg tima Dragan Bajić. Na drugoj strani trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je pozvao na oprez pred ovaj meč, a za ovu utakmicu može da računa na sve raspoložive igrače. Danas je zvanično objavljeno i da je Kino Kolon koji od januara zbog korone nije ni igra za crveno-bele postao novi igrač Baskonije.

40. minut
Kraj meča, Igokea je zasluženo pobedila 81:68 i izjednačila na 1:1 u seriji.
37. minut
Posle dužeg vremena Zvzeda spušta zaostatak ispod 10 poena, poenima Simonovića sa penala 73:64.
35. minut
Uspela je Zvezda da priđe na 73:62.
32. minut
Zvezda smanjuje poenima Simonovića i Davidovca na 68:55.

IV ČETVRTINA

30. minut
Dobrić je na kraju četvrtine postigao trojku uz faul i posle iskorišćenog slobodnog bacanja, Igokea u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom 65:48.
28. minut
Igokea bez problema čuva visoku prednost 60:41.
25. minut
Maksimalna prednost domaćina 54:34, Radonjić traži tajm-aut.
24. minut
Igokea ponovo ima 18 poena prednosti 52:34.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

DRUGO POLUVREME

20.minut
Trojkom Atića Igokea na veliki odmor odlazi sa vođstvom 45:31.
17. minut
Igokea čuva dovicrfenu prednost 38:24.
13. minut
Osam uzastopnih poena Stefana Pota, a Igokea serijom 11-0 ima maksimalnu prednost 34:17.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Igokea vodi 23:13.
9. minut
Pogađa Zvezda prvu trojku iz sedmog pokušaja preko Davidovca, rezultat je 18:9.
6. minut
Prva dovcifrena prednost za Igokeu koja vodi 13:2. Crveno-beli imaju mnogo proboema u napadu.