KAKVA DRAMA U STOŽICAMA: Ivanović i Holins vratili Zvezdu, Ferel promašio pobedu

24.01.2022. 17:23
Jaka Blažič
Jaka Blažič / Izvor: Foto: ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer
Utakmica 17. kola.

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su u ''Stožicama'', u meču 17. kola ABA lige da savladaju Cedevita Olimpiju sa 83:82 (28:28, 15:15, 22:21, 18:18) u vrlo uzbudljivom meču koji je rešen u poslednjim sekundama pošto je posle trojke Holinsa, šut za pšobedu promašio Jogi Ferel u redovima domaćina.

Legendi NBA zabranjen ulazak na tribine jer ne želi da nosi masku

SRBIN DOBIO NASLEDNIKA: Cibona imenovala novog trenera

DA LI ĆE STRANAC DOĆI POSLE RADONJIĆA: Čović otvoreno o ABA ligi i DUGU prema bivšem treneru!

U naletima se igralo od starta meča, a prva četvrtina bila je prilično efikasna. Oba tima pogađala su trojke, posebno domaćin koji je u jednom trenutku vodio i devet razlike, ali je Zvezda serijom 10-1 stigla do zijednačenja 28:28 na kraju prve četvrtine. U drugoj deonici je Zvezda prvi put stigla do vođstva poenima Holinsa, ali nije uspevala da stekne veću prednost. Igralo se koš za koš, a usledila je potom i serija gršeaka i promašaja oba tima pa je i na poluvremenu bilo nerešeno 43:43.

Činilo se da bi Zvezda mogla možda i da prelomi meč u trećoj denonici kada je stigla do sedam poena prednost 60:53 u 26. minutu, ali se Cedevita Olimpija nije predavala i uspela je je da se približi na samo poen zaostatka na ulasku u poslednjih 10 minuta. Crveno-beli su i dalje imali prendost, ali je kao i tokom celog meča domaćin uspevao da do poena dođe iz reketa. U 36. minutu je domaćin ponovo vodio 75:73, da bi dva minuta pre rkaja trojkom Ferela stigao do 80:75. Činilo se da je Cedevita blizu pobede, ali su Ivanović i Holins trojkama doneli preokret Zvezdi uz dva penala koja je takođe pogodio Ivanović, a Ferel je promašio šut za pobedu, pa su bodovi otišli u Beograd.

CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA 82:83 (28:28, 15:15, 21:22, 18:18)

DVORANA: Stožice.

SUDIJE: Hordov, Dragojević, Stapić.

GLEDALACA: 750.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen, Ferel 10, Edžim 10, Duščak, Murić 8, Ogust 13, Blažič 21, Daneu, Hodžić, Ščuka, Omić 12, Dragić 8.

CRVENA ZVEZDA: Volters 14, Davidovac 4, Mitrović 4, Lazić 11, Kalinić 10, Dobrić 7, Holins 18, Ivanović 8, Marković, Vajt 4, Kuzmić 3, Cirbes.

Košarkaši Crvene zvezde danas u 18 časova igraju u Ljubljani, u dvorani ''Stožice'' protiv Cedevita Olimpije u okviru 17. kola ABA lige. Crveno-bel isu otputovali u Ljubljanu kao lider na tabeli sa skorom 14-1, dok domaćin ima devet pobeda i pet poraza.

Crveno-belima će ovo biti drugi meč posle duže pauze pošto su imali veći broj igrača zaraženih korona virusom. Prvi meč su igrali u Evroligi i iporaženi su od Asvela u nezivesnoj završnici. Cedevita je posle serije od četiri pobede u svim takmičenjima u poslednjme meču pred gostovanje Zvezde poražena od Gran Kanarije u Evrokupu.

U prvom meču u regionalnom takmičenju crveno-beli su uspeli da dođu do pobede posle velikog preokreta pošto je Cedevita Olimpija u jednom trenutku imala i 15 poena prednosti, ali je tim Dejana Radonjića uspeo ipak da stigne do trijumfa.

40. minut
Ferel je promašio šut za pobedu Cedevita Olimpije, Zvezda je slavila sa 83:82.
39. minut
Ivanović pogađa trojku i smanjuje prednost Cedevita Olimpije na 80:78.
38. minut
Ferel pogađa trojku i domaćin vodi 80:75.
37. minut
Cedevita Olimpija ponovo vodi 75:73 posle serije 9-2.
35. minut
Igra se koš za koš, Zvezda i dalje vodi 73:71.
33. minut
Lazić pogađa svoju treću trojku i Zvezda vodi 71:66.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda ima prednost 65:64.
28. minut
Zvezda i dalje ima prednost 63:60, mada je ušla u seriju grešaka.
26. minut
Zvzeda je stigla posle kontre do maksimalnih sedam poena prednosti 60:53.
24. minut
Holins postiže trojku i Zvezda vodi 55:50.
22. minut
Izjednačeno i na početku drugog poluvremena 47:47.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, nerešeno je u Ljubljani 43:43.
17. minut
Dragić sa penala ponovo donosi egal 38:38.
15. minut
Blažič donosi izjednačenje domaćinu 36:36.
13. minut
Holins igra dobru odbranu posle izgubljene lopte, beleži krađu i odličnu asistenciju za Mitrovića. Zvezda vodi 32:28, a Golemac traži tajm-aut.
11. minut
Holins otvara poenima drugu četvrtinu za prvo vođstvo crveno-belih 30:28.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine. Domaćin je imao devet poena prednosti, ali je Zvezda serijom 10-1 stigla do izjednačenja na prvom malom odmoru 28:28.