8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

SIGURNI CRVENO-BELI: Zvezda trojkama u drugom poluvremenu savladala Cibonu (VIDEO)

06.12.2021. 17:19
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović
Deveti trijumf branioca titule.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u poslednjem meču 10. kola ABA lige ekipu Cibone u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' sa 86:72 (15:17, 25:14, 23:23, 23:18) i tako stigli do devete pobede u sezoni. Meč koji je obeležio veliki broj faulova i koji je trajao dva sata, crveno-beli su rešili zahvaljujući boljoj igri u drugoj poluvremenu i dobrom procentu u šutu za tri poena.

FRKA U ZAGREBU: Srbin dobija OTKAZ u Ciboni posle meča sa Zvezdom, zna se i naslednik

BARSA PRONAŠLA REŠENJE SVIH PROBLEMA: U Kataloniju stiže iskusni NBA bek (FOTO)

EFES IZDAO SAOPŠTENJE: Hoćemo da igramo po fer-plej pravilima (FOTO)

Sporo su oba tima ušla u meč, pa je posle pet minuta igre postignuto svega sedam poena, a Zvezda vodila 5:2. Ipak, Cibona se razigrala i serijom 10-0 stigla do prednosti 12:8, a prvu četvrtinu rešila u svoju korist 17:15. Kratko su gosti držali tu prednost u nastavku jer je Zvezde zategla odbranu i uzvratila serijom 12-0 za prvu dvocifrenu prednost na meču 31:21 u 15. minutu. Imali su crveno-beli i 12 poena prednosti u drugoj deonici, al ije Cibona ipak uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka na poluvremenu 40:31.

Šuterski je Zvezda bila solidna u prvom poluvremenu, ali je u potpunosti proradila u trećoj deonici. Prethodno je Cibona uspela da priđe na tri poena ratzlike 46:43, da bi potom usledile trojke Zvezde na koje je i Cibona imala odgovor pa domaćin nikako nije uspevao da stekne više od 10 poena prednosti, a na isteku treće deonice ostala je ista meta, isto odstojanje jer je tim Dejana Radonjića, koji je bio bez Arona Vajta iz predostrožnosti, imao devet poena prednosti kao i na poluvremenu. U poslednjih 10 minuta crveno-beli su uspešno održavali prednost posebno kada su u 34. minutu stigli do maksimalnih 74:58. Cibona je pokušavala da se vrati u meč, ali je zaostatak konstantno ostajao dvocifren pa je Zvezda ostvarila deveti trijumf.

CRVENA ZVEZDA - CIBONA 86:72 (15:17, 25:14, 23:23, 23:18)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Javor, Petek, Porobić.

GLEDALACA: 1.295.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 8, Davidovac 7, Mitrović 7, Lazić 2, Kalinić 15, Dobrić 12, Holins 13, Ivanović 15, Marković 3, Kuzmić 4, Cirbes.

CIBONA: Popić, Radovčić 3, Mustapić 3, Prkačin 16, Gegić 13, Majcunić 6, Gnjidić 10, Branković 7, Drežnjak, Rojvers 10, Nakić.

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 18 časova u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' dočekuju ekipu zagrebačke Cibone u okviru 10. kola ABA lige. Crveno-beli u meč ulaze sa skorom od osam pobeda i jednim porazom, dok Cibona ima učinak od pet pobeda i četiri poraza.

Crveno-beli su uvertiru za ovaj meč imali u petak kada su savladali Zenit u Sankt Peterburgu u okviru Evrolige i apsolutni su favoriti u duelu protiv Vukova sa Tuškanca.

Protiv Zenita je debitovao u zvaničnim mečevima Aron Vajt koji se oporavio od povrede, ali će propustiti Cibonu iz predostrožnosti, a očekuje se da u timu bude Nikola Ivanović koji je evroligaški duel u Rusiji propustio zbog lakše povrede skočnog zgloba.

40. minut
Kraj meča, Zvezda je savladala Cibonu 86:72.
37. minut
Vode crveno-beli sa 12 poena prednosti 77:65.
34. minut
Dolazi Zvezda do maksimalne prednosti 74:58.
32. minut
Održava Zvezda prednost 67:56.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 63:54.
27. minut
Trojkom Ivanovića Zvezda odlazi na dvocifrenu razliku 57:46.
25. minut
I dalje je prednost na Zvezdinoj strani, mada su gosti uspeli da se približe u jednom trenutku, ali je trojkom Kalinića prednost crveno-belih ponovo devet poena 51:42.
23. minut
Zvezda čuva prednost na početku drugog poluvremena 43:36.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 40:31.
18. minut
Održava Zvezda vođstvo 35:24.
15. minut
Holins pogađa trojku, Zvezda ima seriju 12-0 i prvu dvocifrenu prednost 31:21.
14. minut
Ponovo vodi Zvezda 24:21.
12. minut
Nerešeno je posle poena Kalinića 19:19.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Cibona vodi 17:15.
8. minut
Cibona stiće do vođstva 10:8 serijom 8-0.
7. minut
Za sada Zvezda bez pravog ritma u napadu, ali i dalje vodi 8:6.
5. minut
Posle skoro pet minuta je Cibona postigla poene, Zvezda vodi 5:2.
3. minut
Meč je počeo minutom ćutanja zbog smrti Stevana Jelovca. Sport početak, bez mnogo poena, Zvzeda vodi 5:0.