110.1009

GREŠKE I LUČIĆ PRESUDILI ZVEZDI: Bajern savladao crveno-bele rafalnom paljbom u poslednjoj deonici!

06.11.2020. 21:24 23:07
Novi poraz ekipe sa Malog Kalemegdana.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju Bajernu iz Minhena u utakmici 7. kola Evrolige rezultatom 74:59 (18:14, 15:17, 22:20, 19:8). Nemačka ekipa, koju sa klupe predvodi bivši trener Partizana Andrea Trinkijeri, bolje se snašla u poslednjoj deonici u koju su obe ekipe ušle izjednačene.

VAŽNA PORUKA IZ CRVENE ZVEZDE: Košarkaši poslali poruku, a tiče se KORONAVIRUSA! (FOTO)

PAR SATI PRE MEČA S BAJERNOM: Obaveštenje iz Crvene zvezde! Ko je najbolji? Odabrali su ime

ZVEZDA OBJAVILA DOKUMENT: Direktno odgovorili Ostoji Mijailoviću - dopisom (FOTO)

Prva četvrtina prošla je u znaku čvrste odbrane. Obe ekipe su izašle na parket spremne da "uđu u mesu" i da iz tranzicije lako stignu do poena. Igralo se u serijama. Bajern je na početku susreta stigao do prednosti od 7:2, ali je Zvezda ubrzo sustigla Bavarce i povela sa 9:8. Međutim, Nemci su na krilima Vejda Baldvina preokrenuli i prvih 10 minuta rešili u svoju korist - 18:14.

U istom ritmu se ušlo u drugu deonicu. Rezultatska klackalica, defanziva koja je dovodila do ludila sve u dvorani uzrokovala. Sudije su podelile dve tehničke. Prvu je dobio trener domaćih Trinkijeri, a na 36 sekudni do kraja istu je dobio i kapiten srpskog tima, Branko Lazić. Na kraju prvog poluvremena - 33:31.

Ništa novo nismo videli u trećoj deonici. Identična igra oba tima, igralo se u serijama. Bajern je bolje otvorio drugo poluvreme. Sa 4 poena u nizu ekipa iz Minhena je stigla do +6, ali su se izabranici Saše Obradovića vratili u meč poenima Džonija O'Brajanta, koji je pogodio trojku uz zvuk sirene. Kada se mislilo da će crveno-beli pred poslednjih 10 minuta ući sa pozitivnim rezultatom, usledila je serija Nemaca od 7:0 za 55:51.

Poslednja četvritina donela je rasplet kakav nijedan simpatizer Crvene zvezde nije očekivao. Bajern je počeo da pogađa van linije 6,75. Precizni su bili Vajler-Beb, Baldvin, Šiško... Srpski tim nije uspeo da se vrati u meč, Džordan Lojd nije postojao na terenu.

Odlučujuće poene na utakmice postigao je reprezentativac Srbije Vladimir Lučić. Naime, bivši kapiten Partizana pogodio je trojku za 68:59 na dva minuta do kraja. Beogradski klub nije uspeo da se podigne iz ovog nokauta. Do kraja meče Bavarci su uvećali svoju prednost i slavili sa ubedljivih 74:59.

Bajern je ovom pobedom ostao u trci za plej-of. Nemački klub je na iznenađujućem trećem mestu sa učinkom 5-2. Crvena zvezda je na 15. poziciji sa skorom 2-4.

Bajern Minhen - Crvena zvezda 75:59 (18:14, 15:17, 22:20, 19:8)

Dvorana: Audi dom

Sudije: Petri Mantila, Emilio Perez, Tomaš Travicki

Bajern Minhen: Vajler-Beb 15, Baldvin 15, Brej, Rejnolds 8, Tomas 4, Lučić 12, Flakadori, Đedović 3, Zipser 4, Džonson 4, Šiško 3, Grant 6.

Crvena zvezda: Ročesti, O'Brajant 17, Hol 8, Volden 12, Lojd 9, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Jagodić-Kuridža 7, Kuzmić, Teri 6.