13°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

BEZ NEIZVESNOSTI U NIŠU: Crvena zvezda deklasirala Partizan i odbranila trofej u Kupu Radivoja Koraća

20.02.2022. 20:25
Nikola Kalinić
Nikola Kalinić / Izvor: MN Press
Crveno-beli sve rešili u prvom poluvremenu.

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su trofej u Kupu Radivoja Koraća pošto u niškoj dvorani ''Čair'' savladali Partizan sa 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22). Crveno-beli su meč rešili već u prvom poluvremenu i tako stigli do osmog trofeja u Kupu Radivoja Koraća i izjednačili se upravo sa crno-belima u tom statističkom parametru.

SRPSKI NIŽELIGAŠI KAO ČUVARI TRADICIJE - FUDBAL SE U OVIM MESTIMA IGRA VEĆ STO GODINA!

VELIKI HENDIKEP: Partizan bez jednog od najboljih napada Crvenu zvezdu (FOTO)

FENER I ĐORĐEVIĆ RAZBIJENI: Vasa Micić vodio Efes do trofeja u Kupu Turske

Vrlo neefikasno je počelo finale Kupa Radivoja Koraća jer tri minuta nije bilo poena, da bi Zvezda povela 10:0 u 5. Minutu. Partizan je tek u 6. minutu postigao prve poene preko Mura, a to je iniciralo seriju 10-3 crno-belih koji su prišli na 13:10 u 8. minutu. Ipak,  Zvezda je do kraja prve četvrtine uspela da ponovo steknu osetniju prednost 20:13 na prvom malom odmoru. Već na početku druge deonice Zvezda je serijom 7-0 stigla do prednosti 27:13 u 12. Minutu, ali je Partizan dva minuta kasnije prišao na 29:20. Malo šta je funkcionisalo u igri Partizana pre svega zbog dobre odbrane Zvezde koja preko Markovića imala seriju 7-0 za novu maksimalnu prednost 36:20 koja je do poluvremena samo nastavila da raste pa su crveno-beli na velikom odmoru imali neočekivanu prednost 49:28.

Ispostavilo se da je tada zapravo i rešeno ovo finale. Crvena zvezda je imala jedan prazan hod u trećoj četvrtini što se tiče napada, ali je odbrana i dalje funkcionisala na visokom nivou pa Partizan nije uspeo da iskoristi ta dva i po minuta bez poena crveno-belih. Ostala je Zvezda bez Dejana Radonjića koji je isključen zbog druge tehničke greške, pa je u poseldnjoj deonici ekipu vodio njegov pomoćnik Goran Bošković. Zvezda je zahvaljujući minijaturi Ognjena Dobrića završila treću deonicu sa vođstvom 67:46. Bez obzira na visoku prednost Zvezda nije popuštala ni u poslednjih deset minuta finala, pa je četvrta deonica bila samo formalnost pošto su crveno-beli mirno priveli meč kraju i osvojili osmi trofej u Kupu Radivoja Koraća.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22)

DVORANA: Čair.

SUDIJE: Jovčić, Juras, Glišić.

GLEDALACA: 5.000.

CRVENA ZVEZDA: Volters 14, Davidovac 3, Kalinić 18, Holins 15, Kuzmić 5, Lazarević, Mitrović 4, Lazić, Dobrić 9, Ivanović 4, Marković 13, Vajt.

PARTIZAN: Panter 14, Kuruc 9, Ledej 10, Avramović 4, Koprivica, Vukčević, Zagorac, Dangubić, Miletić, Mur 11, Lesor 19, Trifunović 1.

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana večeras od 21 čas u niškoj dvorani ''Čair'' igraće osmi put u finalu Kupa Radivoja Koraća u kojem crveno-beli brane trofej. Posle pauze od godinu dana, jer je Zvezda trofej prošle godine osvojila u finalu protiv Mege, ponovo će večiti odlučivati o Žućkovoj levici kao što je bio slučaj četiri godine u nizu od 2017. do 2020.

Tim Dejana Radonjića je do finala došao posle ubedljive pobede protiv Mege sa 72:53, dok je teži posao imao tim Željka Obradovića koji je nenadano ušao u neizvesnu završnicu protiv FMP-a i trijumfovao 91:89. U Kupu Radivoja Koraća Partizan ima osam titula, jednu više od Zvezde koja ima priliku da se izjednači eventualnom večerašnjom pobedom. Ipak, kada se računaju trofeji u kupu uzimajući u obzir i bivše države crno-beli imaju 16 trofeja, dok su crveno-beli 10 puta pobeđivali u finalu.

Željko Obradović definitivno neće moći da računa na Alena Smailagića koji je povredio koleno već posle dva i po minuta polufinalnog duela protiv FMP-a, dok na drugoj strani Dejan Radonjić može da računa na sve igrače pošto je Nejt Volters posle preskočenog četvrtfinala protiv kragujevačkog Radničkog igrao u polufinalu protiv Mege.

40. minut
Kraj meča, Crvena zvezda je odbranila trofej u Kupu Radivoja Koraća pobedom nad Partizanom 85:68.
36. minut
Panter pogađa tri bacanja i smanjuje prednost Zvezde na 75:58.
34. minut
Dobrić pogađa trojku za prednost Zvezde 72:51.
32. minut
Zvezda nastavlja sa dobrom igrom i poenima Dobrića vodi 69:46.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvzeda poenima Dobrića vodi 67:46, ali je ostala bez Dejana Radonjića koji je isključne zbog druge tehničke greške.
26. minut
Zvezda je bila dva i po minuta bez poena, a onda je Kalinić pogodio slobodno bacanje posle tehničke greške za Željka Obradovića. Zvezda vodi 58:40.
24. minut
Partizan uspeva da smanji na 57:40, a Radonjić odmah reaguje tajm-autom.
22. minut
Dobro otvara Zvezda drugo poluvreme, Holins pogađa i Zvezda vodi 53:32.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvzeda ima veliku prednost 49:28.
19. minut
Poenima Ivanovića sa linije za slobodna bacanja Zvezda vodi 44:24.
17. minut
Kalinić pogađa sva tri bacanja posle faula Lesora na šutu za tri, Zvezda ima 19 poena prednosti 41:22.
15. minut
Marković inicira seriju Zvezde 7-0 koja stiče do sada maksimalnu prednost 36:20.
14. minut
Partizan uspeva da se spusti ispod 10 poena zaostatka, Zvezda vodi 29:20.
12. minut
Zvezda bolje počinje drugu četvrtinu i serijom 7-0 vodi 27:13, a Obradović traži tajm-aut.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 20:13.
9. minut
Zvezda ponovo uspeva da dođe do nešto veće prednosti posle pet poena u nizu Markovića 18:11.
8. minut
Kuruc ponetira, Partizan serijom 10-3 smanjuje na 13:10 i Radonjić traži tajm-aut.
7. minut
Panter pogađa trojku, Kalinić vraća, ali ponovo pogađa Panter za tri. Zvezda vodi 13:8.
6. minut
Mur je postigao prve poene za Partizan tek u 6. minutu, Zvezda vodi 10:2.
5. minut
Zvezda je vezala dve trojke preko Voltersa i Kalinića, Holins pogađa iz kontre i Zvezda vodi 10:0. Obradović traži tajm-aut.
3. minut
Posle mnogo promašaja na obe strane konačno je postignut koš. Ponetirao je Volters i Zvezda vodi 2:0.