13.11.2020. 19:48 21:29
Džordan Lojd
Džordan Lojd / Izvor: Foto: KK Crvena zvezda
Meč u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Real Radrida rezultatom 73:67 u 8. kolu Evrolige. Crveno-beli su predvođeni Džordanom Lojdom i Korijem Voldenom odigrali odlično prvo poluvreme, ali su gosti u nastavku "stegli kaiš" u odbrani i stigli do trijumfa u Beogradu. Tim Saše Obradovića nije postigao koš u poslednja četiri minuta do poena Voldena kada je već sve bilo gotovo, a presudile su dve trojke Treja Tompkinsa kojim je Real stigao od 64:65 do 70:65.

DA LI SUJEVERJE POMAŽE U IGRAMA NA SREĆU?

U PRAVOM TRENUTKU: Zvezda se POJAČALA! Stanković dobija VELIKOG aduta! (VIDEO)

NISAM ALKOHOLIČARKA, JA SAM BUDALA KOJA SVOJ STAV IZNOSI JAVNO: Milica Dabović se opet oglasila – evo zašto ne želi da Amerikanka igra za Srbiju

Crveno-beli su započeli duel sa velikanom evropske košarke kao u transu. Domaćin je načeo rivala iz reketa preko Kuzmića i Rita (6:2), a onda je Džordan Lojd vezao osam poena u seriji 10:0 za vođstvo 16:5 u šestom minutu.

Stigla je Zvezda posle poena Terija i na plus 13, 21:8, a onda su na scenu stupile sudije. Trener crveno-belih Saša Obradović je dobio tehničku grešku, Kerol i Tompkins su ubacili trojke i Real je za tili čas smanjio na 21:19 u devetom minutu.Međutim, posle trojke Voldena Zvezda je na prvu pauzu otišla sa pet poena viška, 21:16.

Kako su započeli prvu deonicu, tako su Beograđani krenuli i u drugu četvrtinu. Nova mini serija Lojda od pet poena udaljila je domaćina na plus osam, a najbolji strelac Zvezde ponovo je imao "jaku" podršku u Voldenu.

Kada su crveno-beli spustili ponovo loptu u reket vezali su još četiri poena - Rit dva sa penala, O'Brajant polaganje, kasnije i slobodno bacanje - 38:27 u 16. minutu.

Madriđani su ipak do velikog odmora smanjili prednost crveno-belih i posle 20  minuta rezultat je bio 42:36.

Real je potpuno promenio ploču na početku drugog poluvremena. Probudili su se Tavares i Ljulj, sevnula je serija Madriđana 7:0 za prvo vođstvo. Posle dvoje Rendolfa i trojke Ljulja, gosti su poveli rezultatom 51:46.

Nekoliko nepovezanih napada crveno-belih kaznio je Rendolf novom trojkom za goste, 54:46. Kada se činilo da Zvezda prosipa ono što je sticala u prvom delu igre Lojd je ubacio pet poena zaredom, pa se domaćin primakao na 54:51.

Abalde je trojkom uz zvuk sirene stavio tačku na odličnu četvrtinu Reala, posle 30 minuta španski velikan je vodio sa 59:53.

Smanjila je Zvezda na 59:57 posle poena Davidovca, ali je Rudi Fernandez neverovatnom trojkom doneo plus pet Realu, 62:57. Međutim, granitna odbrana crveno-belih inicirala je lake poene Lojda i Voldena, pa je domaćin poveo ponovo rezultatom 65:64 na četiri minuta do kraja.

Proradio je u tim trenucima Trej Tompkins. Amerikanac je vezao dve trojke i Madriđani su ponovo stigli do značajne prednosti 70:65. Usledio je period igre bez poena na obe strane, što crveno-belima nikako nije odgovaralo, pa su gosti slavilu u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Crvena zvezda – Real Madrid 67:73 (26:21, 16:15, 11:23, 14:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Hristodulu, Mogulkok, Balak.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti, O’Brajant 7 (8sk), Hol 2, Volden 16, Lojd 22, Davidovac 6, Lazić, Rit 4, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 6, Teri 4 (5sk).

REAL MADRID: Rendolf 13 (6sk), Fernandez 6, Abalde 3 (6as), Kampaco 8, Laprovitola, Aloken, Dek 3, Garuba 4, Kerol 9, Tavares 4 (6sk), Ljulj 9, Tompkins 14 (6sk).