5°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

ZVEZDA IGRALA U NALETIMA, ALI TO NIJE BILO DOVOLJNO: Olimpijakos crveno-belima naneo 21. poraz u Evroligi

05.03.2021. 19:31 22:02
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Još jedna razočaravajuća partija kluba sa Malog Kalemegdana.

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Crvenu zvezdu sa 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12) u utakmici 28. kola Evrolige. Ponovo su crveno-beli iz Beograda igrali u naletima, a to nije bilo dovoljno za iznenađenje u Pireju. Srpski predstavnik u elitnom takmičenju je zabeležio 21. poraz i tako uz Himki ostao na dnu tabele.

Uskoro opširnije...

TIK-TAK, TIK-TAK! Još samo danas imaš priliku da UZMEŠ 1.500 DINARA

KSS ODREDIO: Poznat domaćin završnog turnira Kupa Milan Ciga Vasojević (FOTO)

MVP TRKA: Jokić pretekao Lebrona, samo jedan košarkaš korisniji od Srbina

Nije dobro počelo po pulene Dejana Radonjića. Šekil Mekisik je pogodio dve trojke, Olimpijakos je brzo stekao dvocifrenu prednost koju su košarkaši srpske ekipe tokom celog prvog poluvremena pokušali da sustignu. U nekoliko navrata Zvezda je prilazila na samo -4, međutim, Olimpijakos je imao odgovor na svaku pretnju gostiju. Posle prvih 20 minuta, na semaforu je pisalo 53:48.

Odlično su crveno-beli ušli u nastavak susreta. Samo četiri minuta u trećoj četvrtini bilo je potrebno da klub sa Malog Kalemegdana stigne do vođstva od 59:58, ali ispostaviće se da je to bila "labudova pesma". Do kraja susreta jedini raspoloženi u redovima Crvene zvezde, Marko Simonović,  pokušavao je da uvede meč u egal, međutim, iskusno krilo nije imalo adekvatnu podršku. Olimpijakos je slavio u Pierju sa 94:79.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava bio je Mekisik sa 20 poena, Vezenkov je ubacio 17, a Slukas je dodao 14 uz 7 asistencija.

Kod Crvene zvezde istakli su se pomenuti Simonović koji je postigao 19 poena i Ognjen Dobrić sa 11.

Olimpijakos je posle nove pobede na učinku 12-16. Crvena zvezda ima skor od 7-21.

Evroliga, 28. kolo

Olimpijakos - Crvena zvezda 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12)

Dvorana: Dvorana Mira i Prijateljstva

Sudije: Hierzuelo, Zamojski, Isguder

Olimpijakos: Herison 2, Haralampopulos, Larenzakis 7, Spanulis 4, Slukas 14, Vezenkov 17, Printezis 6, Žan-Šarl 8, Dženkins 4, Kufos 8, Elis 4, Mekisik 20.

Crvena zvezda: Hol 4, Volden 5, Lojd 10, Uskoković, Davidovac 4, Lazić 8, Radanov, Dobrić 11, Simonović 19, Jagodić-Kuridža 5, Kuzmić 7, Noko 6.

KRAJ UTAKMICE!
Olimpijakos - Crvena zvezda 94:79!
38. minut
Zvezda je sve bliže novom porazu - 87:79.

36. minut
Marko Simonović nastavlja da rešeta, ali nema adekvatnu podršku - 84:77.

34. minut
Simonović pogađa sa distance. Iskusno krilo beleži svoj 17. poena - 82:75.

32. minut
Lomi se utakmica u Pireju - 80:72 za domaćina.
IV Četvrtina

30. minut
Žan-Šarl pogađa uz zvuk sirene. Olimpijakos u poslednju četvrtinu ulazi rezultatom 75:67.

28. minut
Dobrić pogađa jedno od dva slobodna bacanja, gledamo egal nastavak - 68:67.

26. minut
Igra se "koš za koš" - 61:61.

24. minut
Lazić pogađa trojku sa velike udaljenosti, Zvezda vodi u Pireju 59:58.

22. minut
Samo poen prednosti za domaće - 53:52.

III četvrtina

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Olimpijakos - Crvena zvezda 53:48.

18. minut
Slukas pravi velike probleme odbrani pulenima Dejana Radonjića. Crnogorski stručnjak ponovo traži tajm-aut - 48:40.

16. minut
Slukas faulira Voldena pri šutu za tri poena. Amerikanac je iskoristio slobodna bacanja - 42:38.

14. minut
Promašio je Printezis oba slobodna bacanja nakon kojih Dobrić pogađa za dva - 36:32.
12. minut
Dobro je srpski predstavnik počeo drugu deonicu i smanjio prednost Olimpijakosa na 32:25.

II Četvrtina

10. minut
Spanulis pogađa četiri uzastopna poena - 30:19.

9. minut
Jagodić-Kuridža pogađa 2+1 - 24:19.

7. minut
Zvezda igra prilično nepovezano, Radonjić traži tajm-aut. Domaći imaju prednost od 20:12.