TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO: Partizan u Zadru otvorio sezonu pobedom (VIDEO)

27.09.2021. 17:27
Jam Madar
Jam Madar / Izvor: Foto: ABA liga/Zadar/Zvonko Kučelin
Željko Obradović debitovao u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Partizana pobedom su otvorili sezonu u ABA ligi pošto su u Zadru savladali domaći tim sa 78:73 (21:21, 21:13, 18:20, 18:19) teže nego što se očekivalo na debiju Željka Obraodivća u regionalnom takmičenju. Crno-beli su gotovo ceo meč proveli u vođstvu, ali nisu uspeli da prelome utakmicu, pa se ušlo i u neizvesnu završnicu u kojoj je kvalitet Partizana ipak odneo prevagu vrednu trijumfa.

PROŠLE SEZONE PROSEK 18 POENA Neopaženo je ušao u sastav Partizana: "Veoma sam srećan"

BIO JE VIĐEN U PARTIZANU: Otišao je u drugom pravcu i osvojio titulu u NBA! Sada je ostao bez KLUBA

SA NJIM ĆE BITI 30% JAČI: Fantastična vest za navijače Partizana - igraće VEĆ U PRVOM KOLU

Zadar je od starta ušao borbeno u meč, ali domaćin nije imao pravo rešenje za Kevina Pantera koji je gotovo sam nosio Partizan tokom prve četvrtine kada je postigao 10 poena, a crno-beli konstantno bili u vođstvu. Domaćin je uspeo da u završnici stigne do preokreta, ali je ipak na prvom malom odmoru bilo nerešeno. Druga četvrtina bila je najbolja Partizanova u ovom meču. Sve do polovine deonice je Zadar uspevao da drži korak za crno-belima, da bi trojkama Zagorca i Avramovića Partizan stigao do dvocifrene prednosti 40:30 u 18. minutu. Nije se domaćin predavao, ali je na velikom odmoru prednost ipak bila na strani crno-belih.

Partizan tokom treće četvrtine nije uspevao da prelomi meč iako je bilo prilike za to, a Zadar je uspeo da se spusti ispod 10 poena zaostatka, mada su crno-beli u jednom navratu ponovo bili na dvocifrenoj udaljenosti. Pred polsednju četvrtinu crno-beli su vodili 60:54. Bolje su Zadrani ušli u poslednji period i u 32. minutu stigli na poen zaostatka 62:61. Dalas Mur je u narednim minutima bio taj koji je čuvao vođstvo Partizana koje nije prelazilo tri poena razlike, da bi dva minuta pre kraja crno-beli vodili 74:73. Lidej je u tim trenucima sa ofanzivnim skokovima dao crno-belima šansu za drugi napad, dok je Panter posle dužeg vremena ponovo pogodio iz igrte, a zatim su on i Trifunović sa linije za slobodna bacanja overili trijumf Partizana.

Košarkaši Partizana dočekali su konačnoi i prvu takmičarsku utakmicu u sezoni, ali je neće igrati pred svojim navijačima pošto crno-beli u prvom kolu ABA lige gostuju od 18 časova Zadru.

Crno-beli u novu sezonu ulaze sa Željkom Obradovićem na klupi koji će tako po drugi put debitovati kao trener Partizana pune tri decenije od kada je direktno sa terena počeo blistavu trenersku karijeru.

Crno-beli će u Zadrud biti bez pomoći Rodiona Kuruca koji ima koronu, dok se u tim vraća Alen Smailagić posle kraće paize zbog povrede.

40. minut
Kraj meča, Partizan je pobedom 78:73 počeo sezonu u regionalnom takmičenju.
39. minut
Panter donosi Partiznu tri poena prednosti 76:73.
37. minut
Zadar stiže do izjednačenja 69:69.
35. minut
Mur pogađa trojku za Partizan koji vodi 67:62.
33. minut
Vratio se Zadar potpuno u meč, bolje je domaćin ušao u poslednjih 10 minuta meča i Drežnjak je približio Zadar na samo 62:61.

IV ČETVRTINA

30. minut
Crno-beli vode i posle treće četvrtine 60:54.
27. minut
Zadar trojkama drži kakav takav priključak, četvrtom trojkom Jordana domaćin smanjuje na 54:48.
25. minut
Vratio se Partizan na dvocifrenu prednost trojkom Smailagića 50:40.
23. minut
Partizabn čuva prednost na startu drugog poluvremena 47:40.

III ČETVRTINA

DRGUO POLUVREME

20. minut
Partizan na poluvremenu vodi 42:34.
18. minut
Partizan dolazi do prve dvocifrene prednosti na meču trojkom Avramovića 40:30.
17. minut
Partizan ima novu maksimalnu prednost posle trojke Zagorca 37:30.
15. minut
Poenima Mura Partizan dolazi do maksimalnih šest poena prednosti 32:26.
13. minut
Bolji početak Partizana u drugoj četvrtini, poveli su crno-beli 28:23, ali je Mavra trojkom približio domaćina na 28:26.