MOĆNI CRNO-BELI SAMLELI FRANCUZE: Na vreme zatvorili meč i ubedljivo slavili u bitnom meču

16.03.2022. 19:42 22:24
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: MN Press
Sjajna partija Partizana.

KK Partizan je slavio u 15. kolu Evrokupa protiv Metropolitana u Beogradu rezultatom 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31).

HAOS U ABALIGAŠU: Igrači spremaju štrajk

DONČIĆU ZVONIO TELEFON USRED KONFERENCIJE: Začuo se hit Dare Bubamare, on POCRVENEO! Genijalna scena (VIDEO)

VELIČANSTVENI IRVING: Rekord FRANŠIZE, a mogao je i bolje da kraj utakmice nije presedeo na klupi (VIDEO)

Partizan je dobro otvorio meč, stekao prednost u ranim minutima, ali do kraja prve četvrtine crno-beli nisu uspeli da je održe i gubili su 17:14 nakon prvih 10 minuta.

Značajno su popravili i odbranu i napad u drugoj deonici, do poluvremena su uspeli da steknu prednost 43:31 "pravilno" raspoređenim poenima, pre svega je Zek Ledej nosio tim u toj fazi.

U trećoj četvrtini zvezda je bio Balša Koprivica sa nekoliko bitnih poena, atraktivnih zakucavanja, ali i ozbiljnim učinkom u odbrani. Koprivičinim skokovima i trojkama Kevina Pantera izabranici Željka Obradovića imali su prednost 64:41 pred poslednji segment meča.

Zadržao je Partizan veliku prednost i na kraju slavio 87:72.

Najefikasniji je bio Zek Ledej sa 15 poena, dok je Balša Koprivica imao 14 uz 13 skokova, a Kevin Panter je meč završio sa 13 poena.

Na drugoj strani, 18 poena je imao Džordan Mekre, 12 Miralem Halilović, a 11 Vil Kamings, dok je bivši igrač Partizana Banđa Si meč završio sa 7 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Ovo je veoma važna pobeda za crno-bele u borbi za drugo mesto u grupi protiv direktnog rivala. Sada imaju pobedu više od Francuza, kao i bolji međusobni skor. Partizanu su ostala dva gostovanja, ekipama Šloska i Trenta.

Ceo tok meča:

10'
Na kraju Partizan pobeđuje rezultatom 87:72. Došlo je do omanjeg opuštanja, ali ubedljiva pobeda nije izostala.
8'
Opet Balša kupi odbitak i zakucava za 85:61.
6'
Prvi poeni za Dalasa Mura nakon što je ukrao loptu, 74:52.
5'
Vrhunsko zakucavanje Lesora i Partizanova prednost trenutno je 72:52.
2'
Uspeva Partizan da drži prednost i pored poklona koji je sad Madar imao za Halilovića. Rezultat je 68:47.
10'
Kevin Panter je još jednom spržio mrežicu, pogodio je trojku za 64:40. U poslednjem napadu Partizana Trifunović je promašio za tri, rezultat posle treće četvrtine je 64:41.
8'
Sjajni Balša Koprivica kupi još jedan otpadak i pogađa za 59:38, a odmah je dobio i alej-up od Madara za 61:38.
6'
Koprivicaaaaaa! Fantastično je pokupio loptu posle promašaja Pantera i zakucao! Odmah zatim i Avramović pogađa za tri, vode crno-beli 57:38.
4'
Kevin Panter nosi domaći tim u ovim trenucima. Izvukao se po čeonoj liniji i 'izmislio poene', pogodio je za 50:36.
2'
Panter pogađa trojku za veliko vođstvo Partizana, vode crno-beli 48:34.
III četvrtina
10'
Veoma dobre rezultate je dao zonski presing Partizana, to usmeravanje u određenu stranu (ovoga puta u levu) prilično je usporilo prenos lopte i u nekoliko navrata umalo iznudilo izgubljenu loptu Metropolitana.

Poklon je dobio Kevin Panter, kada su zbog loše komunikacije ostavili Pantera potpuno samog, bili su tu dobri blokovi za njega i usledila je trojka i dvocifreno vođstvo Partizana. Domaći tim na poluvremenu vodi 43:31.
8'
Uspeo je Partizan da uveća prednost pred kraj prvog poluvremena, puleni Željka Obradovića vode 37:29.
6'
Raspucale su se obe ekipe u ovim trenucima, Ledej je doneo Partizanu +5. Sada crno-beli vode 34:29.
4'
Još jednom Ledej pogađa za tri, doneo je vođstvo 25:24, prvo vođstvo Partizanu posle prve četvrtine.
2'
Ledej je trojkom počeo drugu četvrtinu, Partizan izjednačio na 17:17.

II četvrtina
10'
Partizan je odlično počeo deonicu, ali jako slabo odigrao u odbrani pri kraju prvih deset minuta. Crno-beli gube 17:14.
8'
Dobru odbranu igra Partizan, sada je Hanter posle teškog šuta uspeo da smanji razliku, rezultat je 14:11.
6'
Balša Koprivica je imao šansu za 2+1, ali je promašio slobodno bacanje. Utom je zabeležio sjajnu blokadu, ostalo je 10:4.
4'
Izjednačili su gosti na 4:4, ali Koprivica upisuje prve poene lakim polaganjem za 6:4.
2'
Panter je pogodio sa poludistance prve poene na meču. Potom su on i Avramović promašili za tri, ali je Smailagić u istom napadu pogodio dva slobodna bacanja za 4:0.
I četvrtina

Meč je počeo!

KK Partizan od 20:30 časova igra meč 15. kola Evrokupa protiv Metropolitana.

U protekloj rundi, košarkaši Partizana pretrpeli su iznenađujuće težak poraz od Lijetkabelisa (78:93) i tako ugrozili šanse za osvajanje prvog mesta u Grupi A pred eliminacionu fazu, ali i zakomplikovali borbu za drugo.

Zato je pobeda nad četom Vensana Kolea imperativ za pulene Željka Obradovića. Beogradski tim ovaj meč dočekuje posle važne pobede u ABA ligi nad ekipom Budućnosti.

- Sigurno da posle dobre igre u Podgorici se nadamo da to možemo da ponovimo. Igramo protiv tima koji igra izvanredno, koji je i u prvoj utakmici protiv nas pokazao kvalitet, kao što i pokazuje u Evrokupu i francuskom prvenstvu. Očekujemo izuzetno tešu utakmicu a ono što bih zaista voleo je da navijači ponovo dođu i podrže nas da napravimo što bolji rezultat i u Evrokupu - poručio je Obradović.

Francuzi su sa druge strane nanizali tri trijumfa u oba takmičenja i suvereno drže čelnu poziciju na tabeli u domaćem prvenstvu, dok su se na međunarodnoj sceni pobedom protiv Hamburga izjednačili sa Partizanom (9-5).

Najnovije vesti o KK Partizan pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Pamela Rajf, fitnes instruktorka koja radi za FK Paderborn