PARTIZAN DEMOLIRAO TRENTO: Crno-beli deklasirali Italijane, Perkins je BRUTALNO pojačanje

13.01.2021. 21:11 22:13
Džoš Perkins
Džoš Perkins / Izvor: MN Press
Jedan od najboljih utakmica beogradskog kluba u sezoni.

U prvom kolu Top 16 faze Evrokupa, u novoformiranoj grupi F, košarkaši Partizana savladali su Trento u dvorani "Ranko Žeravica" rezultatom 71:43 (24:16, 11:4, 19:10, 17:13). "Parni valjak" je ubedljivim trijumfom sjajno započeo drugi deo takmičenja i istakao kandidaturu za plasman u Top 8.

BONUS KOJI SE NE PROPUŠTA - Preuzmi ovde 2.000 RSD i 200 spinova

EVROLIGA: Armija ZAUSTAVILA strašnu seriju Žalgirisa (VIDEO)

KORONAVIRUS NE STAJE: Odlaže se utakmica Finiksa i Atlante

Odlično je Partizan otvorio utakmicu, šuteri su bili prilično raspoloženi. Domaći su poveli 15:5 posle uvodnih pet minuta, trener gostiju Nikola Brijenza zatražio je tajm-aut, ali to nije dalo rezultat. Džoš Perkins, novajlija u crno-belom dresu, sjajno je predvodio domaće u poslednjih nekoliko minuta prve deonice, zabeležio je tri asistencije od kojih je posebno bila atraktivna ona za alej-up Vila Mozlija. Partizan je u drugu četvrtinu ušao sa 8 poena prednosti - 24:16.

Tamo gde je stao u prvoj, Perkins je nastavio u drugoj četvrtini. Debitant je pogodio trojku i nagovestio da "Parni valjak" neće ispustiti prednost. Sjajna timska igra u oba pravca rezultirala je dvocifrenom prednošću Partizana na poluvremenu -  35:20.

Nastavio je Partizan u istom ritmu i početkom drugog dela utakmice. Crno-beli su dominirali u svakom segmentu meča, a ono što posebno raduje je raznovrsnot u igri. Puleni Saše Filipovskog prosto su cepali mrežicu iz svih pozicija, sa distance, pod košem, iz pik en rola... Najviše benefita od svega navedenog imao je Mozli koji je sa nekoliko atraktivnih poteza obeležio treću četvrtinu - 54:30.

Da su pitali košarkaše Trenta, poslednja četvrtina je mogla i da se ne igra. Crno-beli su rutinski priveli meč kraju - 71:43

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Džejkori Vilijams sa 15 poena, a pratili su ga Vil Mozli sa 12 poena uz 7 skokova i Džoš Perkins. Nekadašnji student Gonzage imao je učinak od 11 poena i 6 asistencija.

Partizan nema vremena za odmor, već u subotu (18.00) ih očekuje derbi ABA lige. Naime, beogradski klub gostuje podgoričkoj Budućnosti.