DA, TO JE NEKI NOVI PARTIZAN: Filipovski na debiju potukao Hrvate i najavio LEPŠE VREME ZA GROBARE

07.11.2020. 22:48
Sašo Filipovski, KK Partizan
Sašo Filipovski, KK Partizan / Izvor: MN Press
Pao je Zadar u Beogradu.

Košarkaši Partizana u Hali sportova "Ranko Žeravica" su savladali Zadar rezultatom 78:63. Na klupi crno-belih debitovao je novoimenovani trener Sašo Filipovski.

POSLE SKORO GODINU DANA: Kuridža se vraća u Koper

NIŠTA OD ITUDISA: Sekulić novi selektor košarkaša Slovenije

GLAVOBOLJA ZA KOKOŠKOVA: Bez NAJBOLJEG mesec dana (FOTO)

Beogradski klub je odlično započeo meč, igrao atraktivno i raznovrsno u napadu, a posle prve četvrtine rezultat je bio 19:16 za Partizan.

Tokom druge četvrtine je nastupila klackalica, neprestana borba pod oba koša, ali Partizan je uglavnom održavao prednost od par poena. Polovinom četvrtine su obe ekipe izašle iz bonusa, a crno-beli su imali 34:29 nakon miniserije 6:0.

Kodi Miler Mekintajer i Nikola Janković su pogađali kad je bilo potrebno i doneli timu Saše Filipovskog 38:32, ali je Onuaku zakucavanjem ipak doneo 38:34 za kraj poluvremena.

Partizan u prvoj deonici ima problema u napadu, ali osetna je bolja igra nego u prethodnim mečevima. Nikola Janković je najefikasniji košarkaš domaćih sa 10 poena.

Zadar je nastavio da odoleva i u trećoj četvrtini, ali Dangubić je do kraja treće deonice imao 5/5 šut iz igre i dve trojke u nizu, tako da su se crno-beli odvojili na 56:46, što je prva dvocifrena razlika na meču.

Do isteka prvih 30 minuta Nemanja Dangubić je pogodio i šesti šut od šest, stigao do treće trojke i rezultat nakon treće četvrtine je bio 60:50.

Nastavio je svoju efikasnu seriju Dangubić i u poslednjoj deonici, trojkom doneo 70:59 na pet minuta do kraja. Onuoka je zakucao, ali usput napravio faul i to je bila njegova peta lična greška, pa je završio utakmicu.

Sašo Filipovski
Sašo Filipovski / Izvor: MN Press

Zahuktao se Partizan u poslednjim minutima i samo povećavao razliku, Zagorac pogodio neke ključne koševe i Sašo Filipovski je tako zabeležio prvu pobedu na novoj klupi. Meč je završen rezultatom 78:63 u korist beogradskog giganta.