JARAMAZ GOTOVO SAM POBEDIO SPLIT: Zverska partija - 29 poena! Pejdž na klupi, crno-beli samo sa devetoricom

03.01.2021. 17:43 19:12
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: ABA liga/Ivica Cavka
Derbi kola i nekada jedan od najvećih derbija Evrope.

Nastavlila se regionalna liga, a beogradski Partizan igrao je prvu utakmicu u 2021. godini. Crno-beli košarkaši gostovali su Splitu u okviru 13. kola ABA lige i trijumfovali rezultatom 74:86 (42:48).

FILIPOVSKI: Nisam Sašo, ja sam Saša

PARTIZAN SVE JAČI: Stižu dva Amerikanca!

IZGLEDA BRUTALNO: Olga Danilović objavila fotku u do sada NEVIĐENOM IZDANJU! (FOTO)

Igrač utakmice bio je Ognjen Jaramaz koji se vraća u staru košgetersku formu posle dugog odsustva zbog povrede. On je neretko gotovo sam igrao protiv Splita, a na kraju je ubacio 29 poena. Leteo je po parketu, pogađao trojke, imao izuzetno visok procenat šuta iz igre (nešto manje od 60 odsto, uz pet trojki), izluđivao domaće efektnim prodorima, agresivan je bio u odbrani... Uz to je zabeležio i tri skoka, jednu asistenciju i jednu blokadu (i to silovita na Perkoviću), za ukupan indeks uspešnosti od 33.

Najefikasniji kod domaćih su bili Luković (18), Mesiček (16) i Marić (13).

Izjednačeni su bili timovi na početku utakmice, a u prvih pet minuta bilo je dosta neorganizovanih akcija na obe strane. Splićani su vezali sedam poena zaredom i poveli sa +7, ali je trener Partizana Saša Filipovski zatražio tajm-aut nakon koga su crno-beli napravili seriju 0-9 i poveli košem razlike (najveće vođstvo je bilo +5).  Na kraju prve četvrtine gosti su imali tri poena više - 21:24.

Pogodili su Splićani trojku na početku druge četvrtine i izjednačili rezultat, ali su onda ušli u seriju smušenih napada, te su se Beograđani odlepili na osam poena razlike.

Razigran je u tom periodu bio Jaramaz koji je ubacio i jednu dalekometnu trojku sa više od osam metara.

Ipak, prednost Partizana nije bila dugog veka i do kraja druge četvrtine viđena je rezultatska klackalica. Na poluvreme su crno-beli otišli sa +6 - 42:48.

Markus Pejdž nije ni izlazio na teren u ovoj utakmici zbog povrede ramena, Filipovski ga je ostavio na klupi iako je bio u protokolu (za razliku od povređenog Radeta Zagorca).

Izjednačeni su bili Split i Partizan tokom prvih pet minuta drugog poluvremena, a u 23. minutu Nikola Janković je dobio nesportsku grešku i serijom od 6:0 Split je prišao na -2.

Međutim, nisu poklekli košarkaši Partizana i brzo su otišli na +9 - u 25. minutu na semaforu je pisalo 51:60. Jaramaz je nastavio da teroriše koš gostiju, držao je visok procenat šuta iz igre i imao je nekoliko efektnih prodora.

U poslednju četvrtinu ušli su Beograđani sa šest poena više - 64:70. Pokušavali su gosti da ih stignu, ali je Partizan uspevao da zadrži prednost i da pet minuta pre kraja dođe do najvećeg vođstva od 11 poena. Do kraja su crno-beli rutinski sačuvali prednost i došli do važne pobede.

Pored Jaramaza, dobre partije u Partizanu su pružili i Mekintajer (13) i Trifunović (11).

SPLIT - PARTIZAN  74:86 (21:24, 21:24, 22:22, 10:16)

DVORANA: Mala dvorana KK Split

SUDIJE: Igor Dragojević, Radoš Savović, Ernad Karović

SPLIT: Perković 5, Gizdavčić, Perasović, Kedžo, Marčinković 5, Šarić, Bajo, Čampara 11, Vranković 6, Luković 18, Marić 13, Mesiček 16

PARTIZAN: Mika 6, Miler-Mekintajer 13, Pejdž, Dangubić 2, Jaramaz 29, Veličković 6, Janković 6, Tomas 5, Trifunović 11, Mozli 8