KOŠARKAŠKI VEČITI DERBI: Igrali su Zvezda i Partizan, EVO ko je POBEDIO!

03.06.2017. 18:38
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: KK Crvena zvezda
Poznat protivnik u finalu.

U polufinalnom meču Juniorske lige Srbije, nije bilo neizvesnosti. Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali večitog rivala Partizan NIS 90:66 (29:22, 30:16, 18:13, 13:15) i u finalu će se sastati protiv Mega Leksa.

NOVI PREOKRET U TRCI ZA VAJLD KARD EVROLIGE?! Zvezda će PONOVO igrati protiv STARE MUŠTERIJE (FOTO)

VIŠE NEMA DILEME: Partizan doneo KONAČNU odluku o tome u kom će evropskom takmičenju IGRATI

Od početka meča Zvezda je bila u izvanrednom napadačkom ritmu. Partizan je uspeo da donekle parira u prvih deset minuta meča, ali kada su se razigrali Vuk i Stefan Đorđević, koji su dominirali u reketu i za poluvreme ubacili čak 33 od ogromnih 59 poena za crveno-bele. Zvezda je već posle uvodnih 20 minuta imala 21 poen prednosti i činilo se da je pitanje pobednika rešeno.

SMEJE MU SE CELA PLANETA: Košarkaša svi ISMEVAJU zbog neviđenog poteza (VIDEO)

Izabranici Slobodana Klipe u drugom poluvremenu su zaigrali još angažovanije u odbrani. Omogućili su rivalu da postigne samo 28 poena u trećoj i četvrtoj deonici te rutinski održali prednost. Na kraju, sigurna pobeda, a svih 12 igrača je dobilo priliku da zaigra.

Najefikasniji akter meča bio je Vuk Đorđević koji je dominirao sa 26 poena. Dvocifreni su bili njegov prezimenjak Stefan sa 18 koševa, dok je Stefan Momirov ubacio 14 poena. Zvezda će u finalu igrati, u nedelju, protiv Mega Leksa, a taj meč na programu je u 16 časova.