RUTINSKI: Partizan protutnjao Novim Mestom

28.01.2022. 16:26 10:16
Nagovara Dejana da SKOČI KROZ STAKLO - tvrdi: "To je DOBRO ZA RIJALITI"
Nagovara Dejana da SKOČI KROZ STAKLO - tvrdi: "To je DOBRO ZA RIJALITI" / Izvor: FOTO: Krka/Drago Perko/Kosarka.si
Parni valjak siguran na gostovanju.

KK Partizan savladao je Krku kao gost rezultatom 79:63 (23:11, 16:19, 17:10, 23:23) u premijernom meču 18. kola ABA lige i tako upisao 14. trijumf u regionalnom takmičenju.

MARINA MALJKOVIĆ: Danilović je veliki razlog zbog kojeg sam ostala na klupi Srbije

CENTAR PROMENIO KLUB, ALI NE ZEMLJU: Kravić pojačao Unikahu

ODGOVOR PARTIZANU: Zvezda dovodi Petruševa?

Partizan je dominirao od prvog minuta, prednost je pretežno bilo dvocifrena, a Parni valjak su "vukle" mlade snage - Blaša Koprivica i Alen Smailagić pre svih.

U poslednja dva minuta crno-beli su podigli "ručnu", a Krka se vratila na -8 sa po dve trojke Luke Lapornika i Roka Stipčevića.

Ali, više od toga domaći nisu mogli, pa je Smailagić zakucavanjem na 50 sekundi pre kraja rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji u sastavu Partizana, bili su Balša Koprivica sa 15 poena, Alen Smailagić je dodao 10, a Kevin Panter 7.

Kod Krke, raspoloženi za igru u napadu, bili su Rok Stipčević sa 15, Miha i Luka Lapornik sa po 10 poena.

Crno-beli su večeras prekinuli mini-seriju od dva vezana poraza, od Mege i Turk Telekoma u Evrokupu, te su sada na skoru 14-4 u regionalnom takmičenju.

Krka - Partizan 63:79 (11:23, 19:16, 10:17, 23:23)

Dvorana: Leon Štukelj

Sudije: Denis Hadžić, Bojan Kruljac, Gordan Terlević

Krka: Frenč 1, Stergar 4, Stipčević 15, Špan, Stavrov 6, Medved, Kosi 2, L. Lapornik 10, M. Lapornik 10, Macura 2, Klobučar, Tomas 13.

Partizan: Kuruks 6, Panter 9, Ledej 4, Avramović 4, Koprivica 15, Dangubić 8, Smailagić 10, Mur 9, Glas 7, Lesor 5, Trifunović, Madar 2.

40. minut
Rutinska pobeda Partizana rezultatom 79:63.
37. minut
Lapornik siguran oba puta sa penala, zakucavanjem uzvraća Glas 67:51 za crno-bele.

35. minut
Gregor Glas lukava posle nekoliko blokova pogađa flouter - 61:48.
32. minut
Rutinski Partizan održava prednost i sve je bliže novom trijumfu u regionalnom takmičenju - 59:46.
IV četvrtina

30. minut
U odličnoj je poziciji Partizan pred poslednjih 10 minuta. Naime, crno-beli imaju prednost od 56:40.

27. minut
Krka nastavlja da "pritiska" crno-bele, međutim, ekipa Željka Obradovića za sada odoleva - 49:38.

25. minut
Tomas siguran sa linije za slobodna bacanja - 38:45.

22. minut
Stipčević ponovo pogađa trojku - 36:43.
III četvrtina

20. minut
Uspela je Krka da drugu deonicu reši u svoju korist i priđe na prihvatljivih 30:39.

17. minut
Panter solo-prodorom postiže svoj peti poen - 33:21.

14. minut
Konačno Krka pogađa za tri. Rok Stipčević smanjuje na 14:26.

12. minut
Ledej lagano zakucava za novo najveće vođstvo Partizana - 26:11.

II četvrtina

10. minut
Dominantna prva deonica beogradskog kluba - 23:11.

8. minut
Dangubić precizan sa distance za 19:8.

6. minut
Parni valjak je nametnuo svoj stil igre i polako "lomi" rivala - 12:5.

4. minut
Dobar protok lopte crno-belih i atraktnivno zakucavanje Smailagića - 8:2.

2. minut
Gregor Glas polovičan sa linije za slobodna bacanja. Partizan ima minimalnu prednost 3:2.

I četvrtina

U prvom ovosezonskom meču protiv Krke, Partizan je u hali "Aleksandar Nikolić" pobedio sa 92:45, ali centar crno-belih Alen Smailagić očekuje drugačiju utakmicu.

- Krka igra veoma dobro na domaćem terenu i nikome u ligi nije bilo lako da ih tamo pobedi. Igraju čvrsto u odbrani, dok im se u napadu puno toga vrti oko iskusnog Stipčevića. Verujem da će nam biti daleko teže nego u toj prvoj utakmici koju smo igrali u Beogradu. Mi ćemo danas i sutra uraditi sve da se što bolje pripremimo za utakmicu i da sutra na terenu damo svoj maksimum - istakao je Smailagić.

Najnovije vesti o KK Partizan pročitajte OVDE.