KUP KORAĆA: Sloboda na korak od iznenađenja, Mega ipak u polufinalu

13.02.2020. 21:19
Marko Simonović
Marko Simonović / Izvor: MN Press
Četa Dejana Milojevića prelomila meč u poslednjoj četvrtini.

Košarkaši Mega Bemaksa plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća pošto su u veoma zanimljivom meču savladali Slobodu iz Užica sa 82:73 (24:22, 15:25, 25:16, 18:10), pa će se u subotu od 17 časova boriti protiv Crvene zvedze za plasman u finale. Užičani su se pokazali kao veoma nezgodan protivnik, u dobrom delu utakmice imali i vođstvo, ali nisu uspeli da izdrže do kraja protiv učesnika ABA lige.

ŠAKOTA ZABRINUO ZVEZDAŠE: Virus se ŠIRI među igračima

ZAŠTO ZVEZDA UVEK LOŠE POČNE KUP KORAĆA? Dejan Davidovac ima odgovor

INSPIRACIJA: Zbog MAJKE želi na OLIMPIJSKE igre

Već na početku meča bilo je jasno da Sloboda nema nameru da se preda pred timom iz ABA lige. Mega je imala početnu prednost, ali nisu uspevali igrači Dejana Milojevića da se odvoje, a zbog neefikasdnih napada Beograđani su vodili 8:7 u 3. minutu. Usledio je period igre koš za koš, Sloboda je u jednom trenutku uspela i da povede, ali su raspoloženi Simonović i Mišković u 8. minutu doneli Megi prednost 19:12. Međutim, do kraja prve deonice Stefan Simić je uspeo da primakne Užičane na dva poena zaostatka 24:22. SLoboda je bolje otvorila drugu četvrtine i preuzela kontrolu meča u svoje ruke što se odrazila i na rezultat pa su Užičani prešli u vođstvo preko Tadije Tadića i Simića i uspeli da čuvaju od tri do pet poena prednosti. Peri, Atić i Simonović uspeli su da vrate prednost na stranu Mege, da bi usledila rezultataska klackalica. Trojkom Pažina i penalima Nikolića Sloboda je ponovo povela sa pet razlike, da bi Peri smanjio 40 sekundi pre poluvremena, a Dejan Milojević žustro protestovao nezadovoljan suđenjem i zaradio dve tehničke i automatsko isključenje. Sloboda je taj poklon iskoristila i na veliki odmor otišla sa vođstvom 47:39.

Trojkom Tadića je prvi put Sloboda uspela da dođe i do dvocifrenee prednosti 50:40 u 21. minutu, ali je Mega uspela da se brzo spusti ispod 10 poena zaostatka. Simić i Nikolić nastavili su da održavaju prednost Užičana koja se uglavom kretala oko osam, devet ponea prednosti. Foster je u 27. minutu poentirao za devet razlike u korist Slobode (62:53), ali je Mega serijom 11-1 u posldnju četvrtinu ušla sa vođstvom 64:63. Bio je to signal da je Mega uspela da se oslobodi pritiska Slobode što se ubrzo i pokazalo na semaforu. Mesiček i Marjanović doneli su Megi vođstvo 69:63 u 31. minutu, a prednost je samo rasla da bi Luka Ašćerić i Mišković doneli prvu dvocifrenu prednost Megi na meču 75:63 u 34. minutu. Pokušavala je Sloboda da vrati neizvesnost u meč, ali je Mega imala spreman ugovor u svakom trenutku i u završnici mirno privela meč kraju i ostvarila pobedu.

MEGA BEMAKS - SLOBODA 82:73 (24:22, 15:25, 25:16, 18:10)

DVORANA: Čair.

GLEDALACA: 500.

MEGA BEMAKS: Mišković 9, Peri 9, Atić 9, Simonović 32, Cerovina, Marjanović 2, Ašćerić 8, Tanasković 8, Šćekić, Mesiček 5.

SLOBODA: Simić 18, Pažin 10, Tadić 12, Nikolić 9, Simović 16, Foster 6, Aksentijević, Božić, Krstić, Matović, Đorđević, Čubić 2.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.

PANTER: Počeli smo sporo, ne smemo to da radimo

KRUPNA ZVERKA: Jokić dobio novog saigrača na "Ol staru"

TRINKIJERI: Idemo da odbranimo kup

MEGA POJAČANJE: Milojević doveo povremenog REPREZENTATIVCA Srbije!