KVALIFIKACIJE ZA EP U BASKETU 3X3: Srpkinje i Srbi izvadili vizu! (FOTO)

24.06.2017. 17:52
Basket u Poatjeu
Basket u Poatjeu / Izvor: Foto: fiba.com
Naši timovi ostvarili cilj na turniru u Poatjeu.

Naše najbolje basketašice i basketaši izborili su na kvalifikacionom turniru u francuskom gradu Poatjeu plasman na EP 3x3, koji se od 7-9. jula održava u Amsterdamu.

ČELNICI KSS ZADOVOLJNI ZBOG EP 2019: Hvala predsedniku Vučiću i Vladi Srbije! (FOTO)

PROMOTER EP 2019: Evo šta o velikoj POBEDI srpske ženske košarke kaže Nataša Kovačević (FOTO)

Ženski tim basket 3x3
Ženski tim basket 3x3 / Izvor: Foto: fiba.com

Srpkinje su posle polovičnog učinka prethodnog dana (savladale Izrael 17:8, a poražene od Francuske sa 18:8), danas najpre poklekle protiv Rusije - 15:7, ali su potom savladale tim Ukrajine - 13:10.

Muški tim Srbije, zvanični prvak sveta, očekivano je na ovom takmičenju startovao sa dve pobede u okviru svoje kvalifikacione grupe A, obezbedivši prvo mesto u grupi. U prvom meču deklasirana je reprezentacija Turske rezultatom 21:9, da bi nešto teži posao (ali u samo prvim minutima meča) naši momci imali protiv reprezentacije Slovačke, koja je savladana rezultatom 19:13. U današnjem četvrtfinalu Srbi su pobedili Italijane sa 21:11, a u polufinalu Mađare 21:18!

BORD FIBA ODLUČIO: Srbija domaćin EVROBASKETA 2019. godine! (FOTO)

I u večerašnjem finalu naši najbolji basketaši savladali su domaću selekciju, Francuze, sa 22:11 i osvojili turnir u Poatjeu.

Po šest ekipa u ženskoj i muškoj konkurenciji ide na EP, a isto toliko timova putuje u Amsterdam sa drugog kvalifikacionog turnira, koji se održava ovog vikenda u Andori.