SJAJAN DEBI KOKOŠKOVA: Srbija na krilima Raduljice PREGAZILA Finsku (VIDEO)

20.02.2020. 17:33 21:21
Radulja
Radulja / Izvor: Foto: fiba.basketball
Orlovi odlično započeli kvalifikacije.

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Finsku u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 80:58 (19:10, 18:14, 23:13, 20:21) na debiju Igora Kokoškova na klupi nacionalnog tima. Orlovi su do ubedljivog trijumfa došli predvođeni kapitenom Miroslavom Raduljicom koji je odigrao fantastično i meč je završio sa 19 poena, osam skokova i indeksom korisnosti 25.

ŠANSA KOJA SE NE PROPUŠTA! Dovoljna su dva klika da na vaš Meridianbet nalog legne 30.000 dinara!

HUMSKA PODRHTAVA: Partizan doveo centra!

POVREDIO SE NA KUPU: Poznato kada se Dobrić VRAĆA na teren

FIBA ODLUČILA: Evo kog datuma ORLOVI napadaju plasman na OLIMPIJSKE IGRE

Uživo dešavanja iz Metro arene u Espu možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ MEČA:
Reprezentacija Srbije je zasluženo došla do trijumfa rezultatom 80:58.
38. minut:
Reprezentacija Srbije vodi sa 78:51.
36. minut:
Orlovi ne spuštaju gas, pa je rezultat 69:44.
34. minut:
Prvi koš u četvrtoj četvrtini postigao je Nikola Rebić i to za tri poena, a potom su usledile i trojke Palmija, odnosno Raduljice za 66:40.
33. minut:
Još nema poena u poslednjoj deonici - 60:37 za Orlove.

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ ČETVRTINE:
Srbija je treću četvrtinu okončala fantastičnom serijom 20:5, pa je pred poslednjih deset minuta rezultat 60:37.
29. minut:
Orlovi nezadrživo koračaju ka pobedi i trenutno ubedljivo vode sa 58:35.
28. minut:
Srbija nastavlja sa serijom i na semaforu trenutno piše 49:32.
26. minut:
Izabranici Igora Kokoškova su se konačno trgli, pa su serijom 7:2 povisili na 45:32.
24. minut:
Srbija je potpuno van ritma, a Finci to koriste i rezultat je 38:30 za Orlove.
22. minut:
Puna dva minuta su Orlovi bez koša, a Finci su uspeli da smanje razliku na 37:26.

DRUGA ČETVRTINA

POLUVREME:
Finska je poluvreme završila serijom 8:3, pa je rezultat posle 20 minuta igre 37:24 za Orlove.
19. minut:
Trojku je pogodio Karl Lindbom za 34:19, a Igor Kokoškov je reagovao minutom odmora.
18. minut:
Orlovi su nezaustavljivi - 34:16.
16. minut:
Srbija nastavlja da povećava prednost i zahvaljujući poenima Dejana Todorovića i Marka Simonovića rezultat je 31:15.
15. minut:
Posle poena Raduljice za 27:15, selektro Finske Henrik Detman je zatražio tajm-aut.
14. minut:
Srbija održava prednost i trenutni rezultat je 25:15.
12. minut:
Ujednačen početak druge četvrtine - 23:12 za Srbiju.

PRVA ČETVRTINA

Rebić je pogodio 2+1, pa je posle uvodnih deset minuta rezultat 19:10 za Srbiju.
9. minut:
Mini-serija Orlova od 4:0, ali ju je prekinuo Matinen, pa sad na semaforu piše 16:10.
8. minut:
Pogodili su Finci trojku, ali je istom merom uzvratio Zagorac. Posle toga je Topias Palmi pogodio jedon slobodno bacanje, pa Srbija vodi 12:8.
6. minut:
Nove poene je postigao Miroslav Raduljica za 9:4.
4. minut:
Srbija vodi 7:4, a bivši plejmejker Partizana Džamar Vilson je već napravio dve lične greške.
2. minut:
Odličan početak meča za Orlove koj ivode sa 5:0 posle trojke Todorovića i dvojke Raduljice.

Košarkaši Srbije izašli su na zagrevanje.

FINSKA - SRBIJA 58:80 (10:19, 14:18, 13:23, 21:20)

DVORANA: Metro arena (Espo, Finska)

SUDIJE: Žoan Roso (Francuska), Tolga Sahin (Italija), Andrej Sharapa (Belorusija)

FINSKA: Kanervo, Koivisto 7, Marfi 7, Haf 4, Salin, Koti 2, Nutinen 4, Madsen 5, Lindbom 7, Vilson 6, Sepala, Palmi 16. Selektor: Henrik Detman.

SRBIJA: Simonović 7, Radanov 2, Jaramaz 3, Kravić 4, Veličković 2, Raduljica 19, Todorović 5, Ilić 4, Zagorac 10, Avramović 10, Trifunović 5, Rebić 9. Selektor: Igor Kokoškov.

Pogledajte kako izgleda Mina Milutinović, devojka Nemanje Nedovića.

ZVEZDAŠI SU UZ TEBE: Crveno-beli i Deki čestitali Mihi rođendan EMOTIVNOM porukom! (VIDEO)

PARTIZAN U VELIKOM PROBLEMU PRED VEČITI DERBI: Sadiku preti SUSPENZIJA

BRUKA I SRAMOTA: Ovo je prvi Srbin koji je zaigrao za reprezentaciju LAŽNE države Kosovo!