KVALIFIKACIJE ZA SP: Orlovi zbog slobodnih bacanja pali u Frankfurtu (FOTO)

23.02.2018. 21:22
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Izabranici selektora Aleksandra Đorrđevića dobro počeli, ali poklekli u nastavku susreta.

Košrakaška reprezentacija Srbije poražena je u Frankfurtu od selekcije Nemačke u trećem kolu grupe "C" kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića na samom startu su stekli dvocifrenu prednost, ali su brzo dozvolili domaćinu da se rezultatski vrati u utakmicu. Tokom većeg toka susreta vodila se izjednačena borba, ali su Nemci na početku poslednje deonice iskoristili greške Orlova, stekli vođstvo od sedam poena što su i neizvesnoj završnici uspeli da pretvore u trijumf: Nemačka - Srbija 79:74 (20:26, 20:15, 17:18, 22:15).  Sledeću utakmicu u kvalifikacija za Svetsko prvenstvo naši najbolji košarkaši igraju u nedelju protiv Austrije u Beču.

Srpski reprezentativci su odlično počeli meč u Frankfurtu. Sjajno je funkcionisao tandem Raduljica-Paunić koji je bio najzaslužniji za vođstvo 17:6 u petom minutu. Nemci su uspeli brzo da se konsoliduju, uhvate ritam i posle trojke Akpinara dođu prvi put do prednost 29:28.

EVROLIGA JUNIORI: Zvezda ubedljiva protiv Venecije, sa Efesom za finale

EVROLIGA JUNIORI: Pecarski rešio srpski revolveraški obračun!

Izjednačena borba vodila se do kraja prvog poluvremena. Domaća selekcija diktirala je žestok tempo, forisrala šut za tri poena, ali su Đorđevićevi izabranici ipak uspeli da prvo poluvreme reše u svoju korist 41:40

Trojkom Paunića sredinom trećeg perioda Srbija je ponovo povele 49:48, ali su domaći serijom 6:0 brzo otišli na 54:49. Uzvratio je Todorović trojkom, a poenima Jelovca bilo je 55:54 na 2:37 pre kraja ovog dela meča. Srbija je vođstvo povratila u poslednoj sekundi trećeg perioda kad je iza linije 6,75 bio precizan borbeni Ilija Đoković 59:57.

Nepotrebno se uvukla nervoza u redove našeg tima, usledila je serija grešaka i promašenih slobodnih bacanja na startu finalne deonice, što su Nemci iskoristili da povedu sa rekordnih 72:65 u 35. minutu. Imali su Orlovi nekoliko prilika da uhvate priključak i dođu do preokreta, ali im je slabo izvođenje slobodnih bacanja došlo glave.

NEMAČKA - SRBIJA 79:74 (20:26, 20:15, 18:17, 22:15)

DVORANA: Fraport Arena, Frankfurt

GLEDALACA: 5.000

SUDIJE: Maconi (Italija), Kaltvara (Španija), Cici (Albanij)

NEMAČKA: Akpinar 9, Bartel 4, Bencing 17, Bonga, Doret 4, Gifi 8, Hartenštajn 11, Obst 5, Sajibu 7, Sajfert 6, Tada, Cirbes 8.

SRBIJA: Birčeviћ 4, Đoković 6, Gagić 2, Jaramaz, Jelovac 9, Lešić 2, Paunić 11, Peno 2, Raduljica 22, Simonović 6, Tepić 2, Todorović 9.