LUDILO U MEMFISU: Denver bio ZALEĐEN na -25! A onda je stvar u svoje ruke UZEO Jokić! (VIDEO)

29.01.2019. 07:56
Jokić
Jokić / Izvor: Reuters
Odigrano pet mečeva u NBA.

Sjajan meč viđen je u Memfisu. Denver je odigrao možda i najslabije poluvreme od starta sezone, dozvolivši Grizlijima da u jednom trenutku vodi sa 25 razlike. Usledio je neverovatan preokret domaćina i trijumf od 95:92, a ključne poene postigao je srpski centar Nikola Jokić.

NA VELIKOJ CENI: Milano nudi novi ugovor Vladimiru Micovu (FOTO)

UOČI MEČA SA RITASOM: Dobre vesti za Trinkijerija (FOTO)

POTCENITE PARTIZAN I PLATIĆETE CENU: Poznati košarkaški sajt piše hvalospeve o crno-belima (FOTO)

"Džoker" jepostigao 24 poena, četiri više od Vila Bartona 20, dok je u poraženom timu blistao Mark Gasol sa 28 koševa, pet manje ubacio je Majk Konli.

Grizliji su tokom većeg dela dominirali i u većem delu utakmice imali dvocifrenu prednost. Čak tri i po četvrtine Denver je bio prinuđen da juri zaostatak, da bi u drugoj polovini poslednjeg perioda tim iz Kolorada zaigrao čvršću odbranu, dozvolivši Memfisu da tada postigne samo osam poena. Nagetsi su se u potpunosti vratili u meč i istopili vođstvo gostiju na samo četiri poena, manje od tri minuta pre kraja.

Usledio je "plus 6" za Memfis posle koševa Marka Gasola, da bi Denver sa dve trojke u poslednja dva minuta preko Malika Bizlija i Vila Bartona u poslednjem minutu stigao do preokreta 91:89!

Već u narednom napadu precizan za tri poena bio je Džastin Holidej, a zatim Jokić poentirao u duelu preko Marka Gasola. Uzastopni promašaji Kajla Andersona na tri sekunde pre kraja, presudili su da bodovi ostanu u Koloradu.

Šampion je bio neumoljiv u Indijanapolisu. Golden Stejt je pregazio Indijanu, a već posle prve četvrtine Voriorsi su stekli 18 poena prednosti. Na poluvremenu je bilo ubedljivih 69:48 za Voriorse, dok je u uvodna 24 minuta Stef Kari šutirao bez promašaja (5/5) sa linije za tri poena.

Kari je meč završio sa 26 poena, dok je Demarkus Kazins dodao 22, a on je u ovom meču bio i starter. Kevin Durent i Klej Tompson su imali po 16 poena.

Klipersi su poraženi kod kuće od Atlante, a u timu iz Los Anđelesa nisu igrali Boban Marjanović i Miloš Teodosić. Kod Klipova je Tobijas Haris postigao 30, Lou Vilijams 21 poen, dok su kod Houksa briljirali Jang sa 26 i Kolins sa ubačena 22 koša.