12°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

MALJKOVIĆ POSLE POBEDE I PLASMANA U ČETVRTFINALE: Samo u poslednjoj četvrtini smo bile prave (FOTO)

01.07.2019. 08:59
Srbija Danas/Tanjug
Marina Maljković
Marina Maljković / Izvor: MN Press
Srbija bolja od Belgije u neizvesnoj završnici.

Srbija je u uzbudljivoj završnici uspela da savladala Belgiju za prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale, ali selektorka ženske košarkaške reprezentacije Marina Maljković nije bila zadovoljna igrom tokom većeg dela meča, ali je za poslednji period igre pohvalila svoj tim. Ona je komentarisala i poslednji napad, u kojem se Srbija branila, a Nevena Jovanović presekla napad Belgijanki.

OČI PUNE SUZA! Junakinja SRBIJE otvorila dušu posle EPSKE pobede i to baš na ovaj DAN!

EP ZA ŽENE: Drama do poslednje kapi ZNOJA, Srbija i Belgija odigrale meč za INFARKT! Sve je gorelo (VIDEO)

NEOČEKIVANO: Rastanak sa Nikolom! Fenerova ČETVORKA odlazi u NBA

- Nismo odradile ono što smo se dogovorile tri četvrtine utakmice, ali u poslednjoj deonici smo odirgali vojnički, kao srpska vojska. Baš smo bili pravi, fanatično borbeno. Sve ostalo košarkaški, odbrana napad, tri četvrtine je bilo veoma loše i nekvalitetno - rekla je Maljković. - Eto, Neveni Jovanović za rođendan da preseče loptu, da odbrani... Presekla je loptu i mi smo u četvfinalu. Jako sam ljuta na dobar deo utakmice. Nije bilo ono što sam rekla, 10-20 posto jače od Rusije, malo smo se vratili na Belorusiju i onda vidite kakva je drama. Ali najvažnija pobeda, borba celog tima u poslednjim minutima na šta im ja kao trener moram čestitati.

Nevena Jovanovic
Nevena Jovanovic / Izvor: MN Press

Selektorka je upitana i da prokomentariše suđenje na meču protiv Belgije, odnosno teško dobijanje faula nad srpskim igračicama, kojima se u odbrani sudio svaki kontakt, a Maljkovićeva je ponovo govorila i o situaciji u timu.

- FIBA je ozbiljna organizacija i sasvim sam sigurna da će posle ovog prvog dela da se napravi jedna prava analiza. Verujem da rade svoj posao, svi grešimo... Verujem da će pripremiti tim za drugu fazu - naglasila je Maljković. - Ništa se nije promeneilo, samo je prošlo malo više dana od Jeleninog porođaja. Imamo prateće probleme o kojima pričamo od početka priprema. Ekipa nije u briljantom stanju i to zna ceo svet, pa zato se piše o tome da se igračica koja se porodila pre dva meseca igra 40 minuta košarku", rekla je Maljković.

BOMBA! U Partizan stiže BIVŠI igrač Boston Seltiksa! (FOTO)

Srbija će u četvrfinalu igrati u beogradskoj „Štark areni", a rival će joj biti bolji iz duela Letonija-Švedska.

- Arena je moj i san svih devojaka. Arena mi je dva minuta od kuće. Prosto je neverovatno svima nama. Definitivno živimo svoj neki san. Naravno jedva čekamo da to doživimo, ali sve mora da pođe od nas. Moj tim mora da bude pravi, da moj tim povede navijače, a onda će i Arena biti senzacionalna kao i Zrenjanin. Ništa to ne znači bez naše kvalitetne igre. Ako smo prave, borbene, fanatične onda ta Arena dobija svoj pun smisao - zaključila je Maljković.

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković,supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića