MARINA MALJKOVIĆ POSLE PORAZA OD ŠPANIJE: Sutra je novi dan, idemo po BRONZU

06.07.2019. 23:36
Marina Maljković
Marina Maljković / Izvor: MN Press
Selektorka uverena u osvajanje medalje.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u polufinalu Evropskog prvenstva od Španije rezultatom 71:66, a selektorka Marina Maljković je posle meča istakla da nema šta da zameri svojim igračicama i da one treba da se fokusiraju na meč za treće mesto.

EP ZA ŽENE: Srpkinje jurile Španjolke, ali je Furija otišla u finale (FOTO)

ANA DABOVIĆ ISKRENA POSLE MEČA: Zeznula sam stvar

EMOTIVNA NEVENA: Nadam se da ćemo uz navijače okačiti bronzu oko vrata

Srbija će za bronzanu medalju igrati protiv Velike Britanije u nedelju od 17.30 časova.

- Nema mnogo priče posle ovakve utakmice. Ranije smo imale problem jer nismo igrali 40 minuta, a onda smo imale dobru utakmicu protiv Švedske. Sada smo znali da moramo još bolje. Sutra je novi dan i to je jedina stvar koju imam da kažem mom timu. Moramo što pre da se fokusiramo na tu utakmicu - rekla je Maljković odmah posle meča.

Najvećim delom meča je Španija bila u vođstvu, ali su Srpkinje uspele da dođu do prednosti u završnici utakmice. Ipak, nisu uspele da prelome i Španije se vratila i plasirala u veliko finale.

- Ponovo smo se zagrevali u prvom poluvremenu i u drugom počeli da igramo. Ne može se tako protiv Španije. Prosto, tek u drugom poluvremenu smo počeli da izgledamo normalno. Sutra nas čeka 40 minuta košarke, 25 minuta zagrevanje i 40 minuta košarke. Ništa magično novo nemam da vam kažem, samo to.

Od trenutka kada je Srbija povela sa 66:64, izabranice Marine Maljković nisu uspele da postignu nijedan poen do kraja.

- U košarci morate praviti blokade, a svaka blokada mora da bude prednost. One znaju da ako se desi faul, ja to preuzimam na sebe. Nismo dali koš jer smo igrali bez bloka. To može da radi samo neka igračica iz WNBA, mi ne možemo. Samo poneke najbolje igračice sveta mogu da igraju jedan na pet protiv bilo koga, a ne protiv ovakve ekipe Španije.

Srbija je za tri poena šutirala jako loše (1/11), ali to nije iznenadilo selektorku.

- Nedovoljan broj skokova u napadu zbog tog broja promašenih trojki. Znali smo da jako teško može da se desi da ubacimo 14 kao protiv Švedske. Nije mi iznenađenje, zato smo insistirali na skoku u napadu. Fino smo ubacivali protiv Švedske, teško je da se takav šuterski dan desi dva puta uzastopno, ali zato to treba nadoknaditi skokom - zaključila je Marina Maljković

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Milica Tasić.