MEČ KARIJERE: Profesor Bjelica ODRŽAO predavanje Kajriju Irvingu! (VIDEO)

09.03.2018. 07:59
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: Reuters
Srpski odigrao utakmicu života protiv Bostona.

U noći između četvrtka i petka odigrano je pet utakmica u NBA. Jedino iznenađenje priredio je Bruklin, savladavši Šarlot u gostima. Derbi večeri odigran je u Mineapolisu, a meč između Minesote i Bostona obeležio je srpski reprezentativac Nemanja Bjelica.

NIJE BILO DRUGOG REŠENJA: Košarkaš Partizana mora na operaciju (FOTO)

EVROLIGA: Real može i bez Dončića, Armani iznenadio Himki (FOTO)

Zvezda zbog štrajka u Rimu stigla ranije u Barselonu

Profesor je u koš favorizovanih Seltiksa ubacio čak 30 poena, napravivši rekord karijere otkako je došao u najkvalitetniju ligu planete! Vredi istaći da je Bjelica iz igre šutirao sjajno 11 od 16, samo tri puta je promašio van linije za tri poena (6/9), a blistavu partiju zaokružio je sa dve asistencije i 12 skokova, što je bio njegov sedmi "dabl-dabl" u NBA karijeri.

Boston je utakmicu prelomio do poluvremena, kada je stekao nedostižnih +14 (60:46). Vukovi su se vratili zahvaljujući sjajnom Bjelici, kome je trener Tom Tibodo ukazao priliku od prvog minuta na parketu. Kod Minesote, prelaznu ocenu zaslužio je i dvocifreni Karl Entoni-Tauns (15p, 11sk), dok nova akvizicija Timbervulfsa Derik Rouz nije ni ulazio u igru.

U pobedničkom sastavu, najbolji je bio Kajri Irving sa 23 poena, Al Horford dao je tri manje. Boston je trijumfom zadržao drugu poziciju na "Istoku", dok je domaćin trećim vezanim porazom skliznuo na šesto mesto "Zapada".