SUPER LIGA: Partizan pobedio Megu posle velikog preokreta (FOTO)

12.05.2017. 22:28
Birca
Birca / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u Sremskoj Mitrovici.

Partizan je posle velikog preokreta kao gost pobedio Mega Leks u Sremskoj Mitrovici 84:79 (19:27, 24:14, 24:13, 12:30) i tako napravio veliki korak ka obezbeđivanju drugog mesta posle regulragnog dela prvenstva. Partizan je međutim ostao na neko vreme bez plejmejkera Stefana Pota, koji je krajem prvog poluvremena izvrnuo zglob i čeka ga pauza, a gotovo je izvesno da neće biti spreman do četvrtka i Večitog derbija protiv Crvene zvezde.

SUROVO ISKREN: Zvezdin stranac PRIZNAO ko ZASLUŽUJE titulu (FOTO)

PROMENA U EVROLIGI: Crveno-beli NEĆE više igrati protiv OVOG kluba, a sve zbog legende ZVEZDE (FOTO)

Početak utakmice u potpunosti je pripao gostima. Partizan je serijom 9:0 poveo 21:16 pred kraj prve četvrtine koju je na kraju rešio u svoju korist (27:19). Ništa nije nagoveštavalo veliki pad u igri gostiju koji su naredne dve četvrtine ukupno izgubili sa 21 razlike. Partizan je u drugoj četvrtini naglo pao, u tom periodu nije uspeo da postigne nijednu trojku, dok su igrači Mege počeli da pogađaju trojke i dominiraju u skoku. Upravo zbog toga su već do poluvremena napravili preokret i vođstvo 43:41 na poluvremenu. Megu je predvodio kvartet Simeunović (9 poena), Čančar (7), Lešić (7), Kaba (7), dok je kod Partizana u prvom poluvremenu najbolji bio Adin Vrabac sa sedam poena.

VELIKO IZNENAĐENJE: Kvote na duel Noleta i Rafe ŠOKIRALE ljubitelje tenisa (FOTO)

KK Mega Leks
KK Mega Leks / Izvor: MN Press

GROBARI DOSKOČILI KAZNI FSS: Evo kako će GLEDATI utakmicu i BODRITI Partizan protiv Voždovca (FOTO)

Drugo poluvreme počelo je kako se završilo prvo - lošom i neorganizovanom igromPartizana. Mega je napravila u jednom trenutku seriju 16:0 za vođstvo 59:43. Delovalo je tad da je meč rešen, ali nisu tako mislili, pre svih, Vilijam Hečer i Stefan Birčević. Njih dvojica su pokrenula Partizan, ali je gostima u povratku u meč pomogla i činjenica da su igrači domaće ekipe promašili nekoliko zicera i otvorenih šuteva. Na nešto više od pet minuta pre kraja obe ekipe su ostale bez, u tom trenutku, najboljih strelaca, Nikole Rebića i Vilijema Hečera, koji su morali van igre zbog pet ličnih grešaka.

EGZOTIČNA DESTINACIJA: Bivši reprezentativac Srbije nastavlja karijeru u Južnoj Americi (FOTO)

Partizan je malo po malo na četiri minuta pre kraja stigao samo na minus jedan, i imao dva napada da povede, ali ih nije iskoristio. Na 3.05 do kraja bilo je nerešeno posle dalekometne trojke Mihajla Andrića. Prvo vođstvo Partizana u drugom poluvremenu stiglo je na 2.40 pre kraja meča pogocima Branislava ratkovice sa linije za slobodna bacanja za 78:76. Zatim je Vanja Marinković, ponovo sa penala, povećao na 80:76, a partizan je posle tehničke greške trenera Mege Dejana Milojevića na 1.41 do kraja dobio šansu da prelomi meč. Da će Partizan slaviti u Sremskoj  Mitrovici bilo je jasno posle namerne lične Vlatka Čančara n 1.21 pre kraja, kad je Partizan poveo 82:76

UEFA BEZ MILOSTI: Svi polufinalisti Lige Evrope POD ISTRAGOM

Najboji strelac Partizana bio je Vilijam Hečer sa 17 poena (trojke 3/3), dok su po 12 postigli Stefan Birčević, Branislav Ratkovica i Novica Veličković. Megu je sa 15 poena predvodio Đorđe Simeunović, dok su po 12 postigli Nikola Rebić i Vlatko Čančar.

BEZ TIMA, ALI UŽIVA: Verenica NFL igrača i njene drugarice se razgolitile i pokazale SVE (+18 GALERIJA)

Mega Leks – Partizan 79:84 (19:27, 24:14, 24:13, 12:30)
Dvorana: „Pinki” u Sremskoj Mitrovici. Gledalaca: 1.500. Sudije: Jovčić, Glišić i Jevtović.
MEGA LEKS: Mušidi 3, Rebić 12, Lešić 11, Čarapić, Jaramaz 2, Spasojević 6, Kaba 9, Čančar 12, Simeunović 15, Novak 9, Kapetanović, Samardžijski.
PARTIZAN: Ratkovica 12, Vrabac 7, Marinković 9, Veličković 12, Majstorović 2, Birčević 12, Koprivica, Andrić 5, Hečer 17, Pot 4, Karahodžić, Luković 4.

SUPERLIGA, 7. kolo:

Mega Leks - Partizan 79:84

FMP - Borac 83:61

Vršac - Spartak 76:72

Crvena zvezda - Dinamik 87:68

TABELA: Crvena zvezda 7-0, Partizan 6-1, FMP 5-2, Mega Leks 3-4, Dinamik 3-4, Borac 2-5, Spartak 1-6, Vršac 1-6.