MEGAPREOKRET: Bili su na ivici PONORA! Gubili 17 razlike, a onda se desilo ČUDO (VIDEO+FOTO)

17.05.2019. 07:21
NBA
NBA / Izvor: Tanjug
Tragičar promašio šut za produžetak.

Košarkaši Golden Stejta poveli su 2:0 u seriji protiv Portlanda, u finalu Zapadne konferencije. Šampion je uprkos očajnom izdanju u prve dve četvrtine, uspeo da načini rezultatski preokret i na kraju savlada Trejlblejzerse sa 114:111 (29:31, 21:34, 39:24, 25:22).

DO GOLE KOŽE: Glumica PROSLAVILA trijumf svog kluba u KUPU! TANGE su IPAK OSTALE (FOTO)

NEOČEKIVANI PROBLEM ZA DENVER: Operisan Jokićev saigrač (FOTO)

POSLE MEČA PARTIZANA I MEGE: Trinkijeri i Milojević se složili u oceni utakmice

Gosti su od početka nametnuli svoj ritam i, za razliku od Ratnika, pogađali sve šuteve. Na četiri minuta pre kraja utakmice, Portland je uspeo da spusti na osam poena minusa, međutim, šampion je odoleo svim naletima.

U poslednjem napadu Lilard je imao napad za trojku i produžetak, ali je Iguadala odigrao fantastičnu odbranu i ukrao i loptu. Uprkos činjenici da je tim iz Oregona pogodio 18 trojki iz 39 pokušaja, ostali su bez trijumfa u ovom meču.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Stef Kari sa 37 poena (11 od 22 iz igre, 11/11 slobodna bacanja), po 8 skokova i isti broj asistencija, Klej Tompson dodao je 24 poena, dok je Drejmond Grin ostvario "dabl-dabl" sa 16 koševa, 10 skokova i 7 asistencija. Veliki udeo imao je i Kivon Luni završio je sa 14 poena i 7 uhvaćenih lopti, a Džordan Bel dao doprinos sa 11 poena.

Ni 23 poena najefikasnijeg Demijana Lilarda, uz 5 skokova i 10 asistencija, nisu pomogla Portlandu. Uz rame mu je bio Si-Džej Mekolum sa 22 poena, Set Kari je upisao 16 koševa, a po 12 dodali Rodni Hud i Mo Harkles.

POMERENA GRANICA U HUMSKOJ: Ljubimac Grobara ISPISAO novu stranicu istorije! Ispred je samo proslavljeni KAPITEN!

U EFESU DONELI ODLUKU: Ako osvoji Evroligu Micić napušta Tursku (FOTO)