MEKFEDEN RASTUŽIO GROBARE: Partizan eliminisan iz FIBA Lige šampiona (VIDEO+FOTO)

22.02.2017. 20:28
KK Partizan - KK PAOK
Crno-beli poraženi u neizvesnom duelu sa bratskim klubom iz Soluna.

Crno-beli su eliminisani iz evropskog takmičenja. Partizan je doživeo poraz u neverovatnom revanš susretu šesnaestine finala FIBA Lige šampiona od solunskog PAOK-a rezultatom 78:82.

FOTO UBOD: Ljubimac GROBARA bodri Partizan!

Tim iz Humske je u prvom meču u Solunu pobedio (74:76), ali je ovu utakmicu dočekao u znatno oslabljenom sastavu, bez pola tima (Hačer, Marinković) i trenera Aleksandra Džikića, koji su tokom završnog turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu zaradili jak stomačni virus, a izostali su i Karahodžić zbog povrede oka i Gordon, koji se ozledio na zagrevanju...

Bila je dinamična utakmica sa periodima različite igre oba tima, a nisu izostali ni atraktivni potezi. Crno-beli su, doduše, konfuzno otvorili meč (0:5,1. minut, 2:11, 4. minut, 6:18, 9. minut), ali su se naglo trgli pre prve mini pauze.

U poslednjem minutu prve deonice Partizan je napravio seriju 10:0 (16:18), a u istom, silovitom ritmu nastavio i u drugom kvartalu.

POKLON U PRAVE RUKE: Veličković predao NAJVERNIJEM navijaču dres (FOTO)

Angažovanom i efikasnom igrom domaći su zaokružili seriju na 18:0 i preokrenuli rezultat na 24:18(14.minut).

Razigrali su se u tim trenucima Veličković i Andrić, ali opasni PAOK je uzvraćao, pa je neko vreme potarajala ravnoteža na terenu - 27:27 (15.minut).

TODORIĆ JASAN: Možemo da se NOSIMO sa Zvezdom! (FOTO)

Crno-beli su, zatim, ponovo poveli (28:27), ali se razgoropadio gostujući sastav i poenima Margaritisa otišao na „plus osam“ (30:38, 17.minut), a prednost gostiju povećao je Klenton na 30:40, zatim i Peiners (32:44).

Tim iz Humske je mnogo grešio, imao mnogo izgubljenih lopti, čak 13, naspram protivnikove jedne u prvih 20 minuta i takve poklone je ekipa iz Soluna znalački koristila, pa se na veliki odmor otišlo kod 32:47.

Već prvi trenuci nastavka utakmice nagovestili su da desetkovani crno-beli neće imati snage za preokret. Grčka ekipa je sve više ulazila u rušilački ritam, nezadrživ je bio Mekfeden, nerešiva enigma za tim Partizana.

Veliki pad je, dakle, doživeo naš vicešampion u trećoj četvrtini, odmakli su Grci i na plus 24, što su 28.minutu smanjili na 44:64, ali za jači otpor nisu imali snage. Nesigurno su igrali prvotimci kluba iz Humske, grešili, gubili lopte, a jedina svetla tačka u timu domaćih krajem trećeg perioda bio je Andrić, pa je krajem te deonice donekle popravljen utisak.

Na početku poslednje četvrtine, ipak, izborio se oslabljeni tim Partizana za bolji odnos snaga, na semaforu je stajalo 50:64, a posle trojke Robinsona primakli su se crno-beli na "minus 11" (53:64, 32.minut). Usijala se tada atmosfera na tribinama i rasplamsala neverovatna borba na parketu.

Imali su šanse crno-beli da se značajnije primaknu rivalu i već tada meč uvedu u dramu, ali zadrhtala je ruka najpre Robinsonu, pa Birčeviću,  koji su promašili zicere, a s druge strane, neumoljiv je bio Mekfeden.

Posle toga su gosti čak i lagano povećavali prednost, održavali distancu "plus 15" i  koračali, činilo se tada, ka laganom trijumfu.

Breograđani su poslednje trzaje imali u samom finišu kada su se primakli na 73:80 (54 sekunde pre kraja), da bi Sajbert sa linije penala pogodio oba bacanja.  I tada je izgledalo da je sve rešeno.

Međutim, dogodio se neverovatan obrt. Usledila je trojka Andrića za 76:82, pa je Veličković iz prodora postigao, dva poena velike nade na 29. sekundi pre kraja susreta (78:82). Na semaforu je otkucavalo poslednjih 19 sekundi , promašili su gosti u napadu, a Andrić i Pot su se u protivnapadu spetljali i nisu iskoristili šansu za pobedu i prolaz u osminu finala evropskog takmičenja.

PARTIZAN – PAOK  78:82 (16:18, 16:29, 18:17, 28:18 )

DVORANA: „Aleksandar Nikolić“.

GLEDALACA: 6.500

SUDIJE: Viator, Zaščuk, Migel.

PARTIZAN: Robinson 7, Ratkovica 2, Vrabac 8, Tanasković, Veličković 19, Majstorović 2, Birčević 11, Andrić 11, Pot 11, Gordon, Luković 7.

PAOK: Krisikopulos 2, Koniaris, Coklas, Margaritis 12, Mekfaden 26, Miljenović 2, Gliniadakis 1, Karamanolis, Sibert 16, Papadopulos, Peiners 15, Klenton 8.