DENVER NE MOŽE BEZ JOKIĆA: Srbinu se OVO nikad nije desilo u NBA! (VIDEO)

Prethodne noći odigrano je osam mečeva u najkvalitetnijoj ligi sveta. Dva srpska predstavnika pojavila su se na parketu, ali su i Nikola Jokić i Miloš Teodosić sa Denverom, odnosno, Klipersima teren napustila pognutih glava.

NOVI DOKAZ: Izvanredna saradnja Evrolige i Crvene zvezde

POJAČANJE U POSLEDNJI ČAS: Saša Obradović angažovao Litvanca (FOTO)

PAKAO! Mina do MINE čeka Novaka u Indijan Velsu!

Nagetsi su poraženi u Teksasu, a "Joker" je pružio partiju ispod očekivanja. Za 25 minuta u igri, Nikola je ubacio samo četiri koša, a prvo poluvreme završio je bez postignutog poena! Do kraja meča upisao je još devet skokova i pet asistencija, a trener Melouni ga je u poslednjoj četvrtini "zacementirao" na klupi. Od devet šuteva iz igre, pogodio je samo dva, pa je posle serije tripl-dablova, Srbin zaređao sa utakmicama na kojima ima jednocifren učinak.

I bez Jokića, Denver je uspeo da stigne prednost Divlje Teladi, koja je treću četvrtinu dobila sa čak 15 razlike (38:23). U njegovom timu najbolji je bio Vilson Čendler sa 21 poenom. Što se tiče Maveriksa, briljirao je Jogi Ferel sa 24 poena, Denis Smit Junior ostvario je "dabl-dabl" (18p, 11as), dok je veteran Dirk Novicki postigao 17 poena.

Klipersi su morali da čestitaju Pelikanima, koji su još na poluvremenu rešili pitanje pobednika (52:67). Nju Orleans je rutinski priveo kraju, a Teodosić je za 27 minuta na parketu postigao devet poena, imao četiri asistencije, tri uhvaćene i jednu ukradenu loptu.

Kod gostiju prednjačio je Entoni Dejvis sa "dabl-dablom". "Obrva" je postigao 41 poen i zabeležio 13 skokova, ispratio ga je Holidej sa 19 koševa. U timu iz Los Anđelesa, najbolji su bili Lou Vilijams i Tobijas Heris sa po 27 poena, Montrezl Harel je ubacio 26 koševa.