LUDILO NA FLORIDI: Dabl-dabl Jokića! Nagetsi PALI posle dva PRODUŽETKA! (VIDEO+FOTO)

U noći između ponedeljka i utorka odigrano je osam mečeva u NBA. Od srpskih predstavnika na parketu je bio samo Nikola Jokić, koji je ujedno bio akter i najneizvesnijeg okršaja protiv Majamija.

DVA U JEDNOM: Srbin napravio NEVEROVATAN potez o kome BRUJI cela Španija! (VIDEO)

KARIOKE ODLUČILE: U OVOM gradu brusiće FORMU za Orlove! (VIDEO)

KO ĆE NA FAJNAL FOR EVROLIGE? Teodosić nema dilemu, najavio dolazak u Beograd

Na Floridi su igrana čak dva produžetka, a pobedu domaćinu doneli su Džejms Džonson i Keli Olinik. Nagetsima je ovo bio treći poraz u četiri meča, ali je uprkos tome srpski as pružio fenomenalnu partiju. Za 42 minuta provedenih u igri, Jokić je ostvario "dabl-dabl" sa učinkom od 34 poena i 14 skokova, Čenlder mu je bio uz rame sa 26 koša, tri manje postigao je Marej 23, a Barton zabeležio 22 poena.

Gosti su odlično ušli u duel, poveli sa 11:0 pa 16:5, ali to je praktično bio jedini deo igre u kome je neki od timova imao značajno veću prednost. Rivali su se smenjivali u vođstvu, Hitsi su u finišu četvrte četvrtine imali vođstvo, ali je Jokić na deset sekundi pre kraja odbitak smestio u koš Majamija i meč odveo u produžetak. Imao je domaćin šut za pobedu, ali ga nije iskoristio, međutim, ni u dodatnih pet minuta pobednik nije rešen.

U drugom nastavku briljirao je Džejms Džonson zabeleživši 10 uzastopnih poena, čime je postao junak domaćina. Ujedno, utakmicu je završio sa "dabl-dablom" (31p, 11sk), a od toga je 18 koševa dao u produžecima. Majami je postavio novi klupski rekord, po broju datih poena.

Što se tiče ostalih igrača u pobedničkom sastavu, iznad ostalih bili su Keli Olinik sa 30 poena, dok je Goran Dragić je 20 puta pogodio.

Desetkovani Golden Stejt, bez Karija, Duranta i Tompsona, nije uspeo da pruži dostojan otpor Sparsima, koje je do trijumfa vodio Lamarkus Oldridž sa 33 poena. U sastavu gostiju Kvin Kuk je bio ispred ostalih sa 20 koševa.

Sakramento bez Bogdana Bogdanovića poražen je kod kuće od Detroita. Srpskog reprezentativca zbog povrede nije bilo u sastavu domaćina, u čijem timu se istakao Badi Kvin upisavši 20 poena. Kod Pistonsa izdominirao je Blejk Grifin ubacivši 26 koševa u mrežicu Kingsa.