11°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

NBA: Bjelica solidan, Sparsi okrenuli Ratnike za dva minuta, skromni Marjanović (VIDEO)

05.12.2021. 08:55
Stefon Kari
Stefon Kari / Izvor: Profimedia
Dalas poražen bez Luke Dončića.

Prethodne noći je u najjaćoj košarkaškoj ligi na svetu odigrano šest utakmica, a ni Nemanja Bjelica ni Bobam Marjanović nisu imali razloga za slavlje pošto su Golden Stejt Voriosti i Dalas Maveriksi doživeli poraze.

JOKIĆ DRŽAO ČAS KOŠARKE: Džoker RASTURIO Njujork, asistencije na SLEPO i pune kolone IMPRESIVNIH brojki (VIDEO)

PARTIZAN SLAVIO, OBRADOVIĆ NEZADOVOLJAN: Evo šta je ZASMETALO treneru crno-belih!

LEO BAŠ NEMA SREĆE: Vestermana zbog povrede čeka duga pauza

San Antonio je savladao Golden Stejt u gostima 112:107, ali tek posle uzbudljive završnice. Mamjuze su imale i 15 poena polse prve četvrtine, ali su Ratnici stigli i prestigli taj zaostatak. Dva minuta pre kraja je Golden Stejt vodio 106:103, a onda je usledila serija San Antonio 9-1 do kraja meča za četvrti uzastopni triumf. Derik Vajt sa 25 i Dehuante Marej sa dva poena manje predvodili su Sparse. Stef Kari je postigao 27 poena za Ratnike, ali je pogodio samo pet troji iz čak 17 pokušaja. Nemanja Bjelica je igrao 13 minuta, postigao devet poena.

Memfis je iskoristio što je Dalas bio bez Luke Dončića i u Teksasu je ostvario pobedu 97:90. Grizliji su u potpunosti kontrolisali meč i imali vođstvo, a Maveriksi su samo ublažili poraz u poslednjoj četvrtini. Desmond Bejn je predvodio Memfis sa 29 poena, a 16 je postigao Tajus Džons. Tim Hardevej junior je postigao 29 poena, DŽejlen Branson 15, a Boban Marjanović samo dva poena uz sedam skokova za 11 minuta u igri.