NBA: Bradonja IZBACIO Vestbruka, Sparsi UKROTILI Medvede (VIDEO+FOTO)

26.04.2017. 08:03
Rasel Vestbruk, Džejms Harden
Rasel Vestbruk, Džejms Harden / Izvor: Reuters
Poznat treći četvrtfinalista.

Rasel Vestbruk je završio takmičenje u NBA! Sa 42. "tripl-dabla" u sezoni, ovogodišni rekorder u NBA, oprostio se od učešća u plej-ofu. Hjuston je u 4. meču savladao Oklahomu (105:99) i sa ubedljivih 4-1 u seriji izborio plasman u polufinale zapadne konferencije.

Odlučujući duel Rokitsa i Tandera presudila je poslednja četvrtina, u kojoj je Džejms Harden zablistao, a Vestbruk potpuno podbacio. Pred poslednjih 12 minuta, gosti iz Oklahoma Sitija su imali plus pet, ali su Teksašani postepeno uspeli da se vrate i preuzmu vođstvo, koje su zadržali do kraja utakmice, uprkos velikom otporu rivala.

I FAJNAL FOR I AMERIKA: Čelnici NBA velikana došli u Vitoriju po Teodosića (FOTO)

U SVOM STILU: Ljubimac GROBARA je na OVAJ način OBELEŽIO trijumf Fenera (VIDEO)

Ponovo je Bradonja bio nezaustavljiv sa 34 poena, onemogućivši zvezdi Tandera da nastavi sa blistavim partijama, koju je i prethodne večeri pokazao. Čak 47 poena Vestbruka, uz 11 uhvaćenih lopti i 9 asistencija, upisao je majstor za "tripl-dablove", ali u gostujućem timu nije bilo igrača koji bi ga na približan način ispratio.

Četvrtu utakmicu zaredom, Tander je ušao u poslednji period u vođstvu, ali se Rokitsi nisu predavali. Napravili su seriju 16:6 na startu te četvrtine, i to dok je Vestbruk uglavnom bio na klupi, a ispostavilo se da su tako rešili utakmicu. Iako su gosti pretili, nijednog trenutka nisu došli do prilike da barem izjednače do samog finiša.

NA OVO NIKO NE MOŽE DA OSTANE RAVNODUŠAN: Grobari su OVAKO ODREAGOVALI na poraz Partizana (VIDEO)

Samo 11 poena Abrinesa i Granta, odnosno, jedan manje Oladipa i Gibsona, nedovoljno za brejk i povratak serije u Oklahomu. Što se tiče Raketa, uz kapitena Hardena, sjajnu partiju pružio je doskorašnji igrač Lejkersa Lou Vilijams sa 22 poena, kao i Patrik Beverli, ubacivši 15 koševa.

Hjuston čeka pobednika meča San Antonio - Memfis. Sparsi su vratili prednost, pobedom nad Grizlijima (116:103) i ponovo vode u seriji sa 3-2. Kavaji Leonard i Peti Mils su, po običaju, predvodili Teksašane do trijumfa. Prvi je dao 28, a drugi osam koševa manje. Lenard je uspeo da ovim skorom stigao do 158 poena u dosadašnjih pet mečeva.

Toni Parker se zaustavio na 16 poena, dok je kod gostiju na visini zadatka bio Majkl Konli sa 26 koševa, mlađi od braće Gasol, Mark, ubacio je 17.

KRATKO I JASNO: Radonjić otkrio Zvezdinu IDEJU (FOTO)

Bez povređenog Blejka Grifina, Klipersi su izgubili prednost domaćeg parketa. Džezeri su odsvirali u Los Anđelesu i najviše zahvaljujući Gordonu Hejvordu odneli pobedu (92:96). Junak meča postigao je 27 poena, Rodni Hud 16, a Rudi Gober susret je završio "dabl-dablom" (11p, 11sk). Kod domaćina, Kris Pol 28, Džej-Džej Redik dva manje.