NBA: Denveru ne pomaže ni odlični Jokić protiv brejka Portlanda, Bruklin savladao Boston (VIDEO)

23.05.2021. 08:44
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
Blejzersi postigli 19 trojki.

Portland Treilblejzersi uspeli su da naprave brejk u prvom meču plej-of serije protiv Denver Nagetsa u kojem je blistao Nikola Jokić, ali ni to nije bilo dovoljno da bi tim iz Kolorada ostvario pobedu. Bruklin Netsi uspeli su da odbrane domaći teren u meču protiv Boston Seltiksa.

NBA: Janis VODIO Milvoki do prve pobede

MILOJEVIĆ ZADOVOLJAN POBEDOM: Znamo šta nam je cilj, želimo ponovo u Beograd

RADONJIĆ POSLE PORAZA: Pokušali smo da...

Nagetsi su odigrali dobro prvo poluvreme tokom kojeg su uspeli da stignu i do devet poena viška, ali je potom proradio Demijan Lilard koji je počeo da pogađa dalekometne šuteve i Portland je u trećoj deonici uspeo da stigne do 10 poena prednosti. Pokušao je domaćin da se vrati u meč, stigao do četiri poena zaostatka, ali je tu i zaustavljene pa je Portland poveo sa 1:0 u seriji najviše zahvaljujući tgome što je postigao 19 trojki. Lilard je postigao 34 poena uz 13 asistencija, dok je Si Džej Mekalum dodao 21 poena. Jokić je imao 34 poena i 16 skokova, dok je Majkl Porter Junior postigao 25 poena.

Bruklin Netsi su predvođeni Kevinom Durentom savladali Boston Seltikse koji su imali vođstvo tokom prvog poluvremena, ali je domaćin preuzeo kontrolu meča u drugih 24 minuta. Durent je uz 32 poena imao i 12 skokova, a pratili su ga Kajri Irving sa 29 i Džejms Harden sa 21 poenom. U Bostonu je najefikasniji bio Džejson Tetjum sa 21 poenom, dok je 17 dodao Markus Smart.