NBA: Jokić gledao kako Dejvis broji do 50, Bobi završio na POSTERU (VIDEO + FOTO)

27.10.2016. 09:02
Entoni Dejvis
Entoni Dejvis / Izvor: Profimedia
Denver slavio u Nju Orleansu, poraz Pistonsa u Torontu.

Slavlje Nikole Jokića i porazi ekipa u kojima igraju Boban Marjanović i Nemanja Bejlica, rezime je prvih utakmica elitne lige u kojima su igrali srpski reprezentativci.

Denver je uspešno počeo sezonu, pobedom na gostovanju u Nju Orlansu. Nagetsi su trijumfovali sa 107:102, iako je lider Pelikana pisao istoriju NBA lige. Entoni Dejvis je ostvario učinak kao niko pre njega: postigao je 50 poena, imao 16 skokova, pet asistencija, sedam ukradenih lopti!

U ekipi iz Kolorada Nikola Jokić i Jusuf Nurkić su bili starteri, a reprezentativac Bosne i Hercegovine je sa 23 poena (9-13 za dva, 5-6 slobodna bacanja) za 26 minuta bio najefikasniji kod Nagetsa. Nurkić je dodao još 9 skokova i 3 asistencije, dok je Jokić za 21 minuta zabeležio 5 poena (1-3 za dva, 1-2 za tri), 7 skokova i 2 asistencije. Vil Barton je imao 22 poena.

Minesota je u Memfisu u većem delu meča kontrolisala rezultat, ali je završnica pripala domaćoj ekipi koja je serijom 10:3 za 102:96 definitivno prelomila utakmicu. Majk Konli sa 24, Zek Rendolf sa 19 (11 skokova) i Mark Gasol sa poenom manje bili su najefikasniji kod Grizlisa, a Minesotu su predvodili Endrju Vigins sa 25, Karl Entoni Tauns sa 21 i Zek Lavin sa 19 poena.

Nemanja Bjelica je za 15 minuta postigao svega 3 poena (1-3 za dva, 0-1 za tri, 1-2 slobodna bacanja), uz skok i blokadu.

Košarkaši Detroita pretrpeli su ubedljiv poraz od Toronta (109:91) na startu nove sezone, a srpski internacionalac Boban Marjanović na terenu je proveo svega pet minuta i za to vreme je promašio jedan šut za dva poena, uz skok i ukradenu loptu i dve lične greške. Centar Toronta Jonas Valančijunas zakucavanjem preko 221 santimetara visokog košarkaša Detroita Bobana Marjanovića podigao je publiku na noge u dvorani u Kanadi i stavio tačku na tirjumf Reptorsa.