NBA: Juta i Toronto u polufinalu, Kralj mora da igra sedmu utakmicu (VIDEO)

28.04.2018. 08:57
Viktor Oladipo
Viktor Oladipo / Izvor: Profimedia
Indijana razbila Klivlend.

Indijana Pejsersi i Klivlend Kavalirsi igraće sedmi meč, pošto je Viktor Oladipo bio rešen da uzvrati na sudijsku nepravdu iz pete utakmice i priznatu blokadu. Pejsersi su razbili Klivlend 121:87 pre domaćim navijačima i obezbedili sedmi meč. Domaćni je imao dvocifrenu prednost na poluvremenu koju je uivećao u trećoj četvrtini i rešio pitanje pobednika. Oladipo je imao tripl-dabl učinak sa 28 poena, 13 skokova i 10 asistencija, dok je 19 postigao Domantas Sabonis. Među Konjanicima je samo Lebron Džejms io dvocifren iz prve petorke sa 22 poena.

Donovan Mičel nastavlja da igra kao mator. Ruki Jute odveo je Džezere u polufinale plej-ofa pošto su pobedili Oklahomu i izbacili je iz plej-ofa rezultatom 4:2 u seriji. Džezeri su ostali bez Rikija Rubija već u prvoj četvrtini, ali je Mičel preuzeo na sebe odgovornost. Meč je završio sa 38 poena, dok je 13 ubacio Derek Fejvors. Rasel Vestbruk je po običaju igrao sam i postigao 46 poena, ali uz kriminalan šut iz igre (18/43). Jedina pomoć bio mu je Stiven Adamas sa 19 poena i 16 skokova dok su podbacili Pol Džordž i Karmelo Entoni pošto su poistigli pet odnosno sedam poena.

Toronto Reptorsi su brejkom okončali seriju protiv Vašington Vizardsa sa 4:2. Reptorsi su do pobede protiv Čarobnjaka stigli u poslednjoj četvrtini kada su iskoristili priliku koja ima se ukazala. Lauri je predbodio Toronto sa 24 poena, dok je Derozan postigao 16. Bredli Bil postigao je 32, a Džon Vol 23 poena, ali to nije bilo dovoljno Vašingtonu.