NBA: Mičel i Bogdanović zaustavili Dončića, Lebron prestigao Brajanta (VIDEO)

26.01.2020. 08:20
Lebron Džejms
Lebron Džejms / Izvor: Reuters
Protekle noći odigrano pet utakmica.

Samo pet utakmica odigrano je protekle noći u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, a zanimljivo je bilo u Solt Lejk Sitiju gde je Juta dočekala Dalas Maverikse i nanela im 17. poraz u sezoni, kao i u Gradu bratske ljubavi gde je Lebron Džejms pomerio još jednu granicu u svojoj karijeri.

ABA LIGA: Valjak sporo upalio, a zatim pregazio Zadar (VIDEO)

TRINKIJERI: Napravili smo dobar timski posao

BOBI DOBIO KONKURENCIJU: Centar stigao u Dalas (FOTO)

Dalas je na gostovanju krenuo silovito i posle prve četvrtine imao dvocifrenu prednost 36:35, ali je Juta to uspela da anulira do prvo poluvremena i smanji zaostatak na tri poena. U drugom poluvremenu vođena je velika borba, a pet minuta pre rkasja je Juta prvi put imala vođstvo od prvog poluvremena. U samoj završnici Rudi Gober je sa nekoliko poteza bio ključan u Jutinom obezbeđivanju pobede koja je uspela i da uspori Luku Dončića. Donovan Mičel sa 25 i Bojan Bogdanović sa 23 poena bil isu najefikasniji u Juti, ali je Rudi Gober bio odlučujući faktor sa 22 poena i 17 skokova. Luka Dončić je postigao 25 poena, Set Kari 19 za Dalas, a Boban Marjanović je u igri proveo šest minuta i postigao dva poena.

Filadelfija je pregazila Los Anđeles Lejkerse pred svojim navijačima. Seventisiksersi su od starta bili bolji rival i zasluženo stigli do ubedljivog trijumfa, šestog u devet mečeva. Tobajas Heris bio je najefikasniji sa 29 poena, dok je Ben Simons postigao poena manje uz 10 skokova. Kod Jezeraša su jedina dva raspoložena igrača bili Antonio Dejvis sa 31 poenom i Lebron Džejms sa 29. Džejms je učinkom u Filadelfiji prestigao Kobija Brajanta na večnoj listi strelaca pošto sada ima 33.655 poena, dok je Crna mamaba u penziju otišla sa 33.643 poena na svom kontu. Ispred Džejmsa su još samo Karl Meloun sa 36.928 i Karim Abdul-Džabar sa 38.387 poena.