NBA: Netsima ne pomaže ni STRAŠAN tandem, Fila dobila DRAMATIČAN derbi (VIDEO)

31.12.2021. 07:49
Džejms Harden
Džejms Harden / Izvor: Reuters
Odigrana samo tri meča.

Košarkaši Bruklina poraženi su u derbiju NBA večeri od Filadelfije na svom parketu rezultatom 102:110.

EVROLIGA: Baskonija demolirala Barselonu

RADONJIĆ ZADOVOLJAN UPRKOS PORAZU: Odigrali smo dobar meč, žao mi je što nismo bili kompletni

OGLASIO SE BERON POSLE MEČA: Ovu IZJAVU će mu Delije dobro zapamtiti

Ni sjajan tandem Džejms Harden-Kevin Durant nije pomogao Netsima da dođu do trijumfa, iako su zajedno ubacili po 33 poena.

Brada je na kontu dodao novi tripl-dabl, ukupno šesti u karijeri sa preko 30 postignutih koševa, međutim, mala je to bila vajda za Bruklin koji je poklekao u finišu meča.

Seventisiksersi su pokazali mnogo bolju koncentraciju kada se rezultat lomio i serijiom 11:3 u poslednjih nekoliko minuta obezbedili treću pobedu zaredom.

Filu je do uspeha predvodio najefikasniji pojedinac susreta Džoel Embid sa 34 poena, dok su ogroman udeo imali Tajris Maksi koji je dao 25 koševa, odnosno Set Kari sa osam poena manje.

Orlando je kod kuće poklekao pred Milvokijem 118:136, Bakse je do trijumfa vodila prva zvezda Janis Adetokunbo sa 33 poena i 12 skokova. Ovo je bila peta uzastopna pobeda za šampiona NBA, pa branilac titule trenutno zauzima treću poziciju na "Istoku".

Što se tiče meča između Vašingtona i Klivlenda, pripao je Vizardsima rezultatom 110:93. U sastavu tima iz prestonice blistali su Bredli Bil i Kajl Kuzma, prvi je na kontu upisao 29 poena, dok je bivši igrač Lejkersa dodao četiri koša manje. Kod domaćina, Kevin Lav je sa 24 poena bio najefikasniji u redovima svog tima, ali njegova sjajna igra nije mogla da spreči treći poraz Kavalijersa u poslednja četiri duela.