NBA: NEVEROVATAN preokret u Sakramentu uz dabl-dabl učinak Bjelice (FOTO)

20.03.2019. 08:30
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: Reuters
Neočekivano šutersko veče Marjanovića.

Kingsi su sve dalje od plej-ofa. Na svom terenu imali pobedu u rukama protiv Bruklina, da bi na kraju doživeli poraz rezultatom 123:121. Sakramento je 13 minuta pre kraja, tačnije u finišu treće četvrtine, imao prednost od čak 28 poena (102:74), ali je odigrao katastrofalnu poslednju deonicu i doživeo težak udarac.

Kod Sakramenta solidne partije naših. Nemanja Bjelica je kao starter zabeležio 14 poena, a Bogdan Bogdanović četiri poena manje. Najefikasniji je bio Marvin Begli sa 28 poena, jednim više od Dearona Foksa.

Kod Bruklina Rasel je odigrao utakmicu karijere i na kraju je završio sa 44 poena (17-33 iz igre, 6-15 za tri), a imao je i 12 asistencija i četiri ukradene lopte. Posebno motivisan bio je u finišu jer je na manje od pet minuta do kraja imao seriju od 16 vezanih poena.

EVROKUP: Španci i Nemci korak bliže velikom FINALU (FOTO)

EVROLIGA: Kalinić dodao gas Feneru, Milutinov enigma za Bajern, CSKA u završnici slomio Efes (FOTO)

Boban Marjanović nije uspeo da se upiše u strelce u pobedi svoje Filadelfije nad Šarlotom - 118:114.

Marjanović je na parketu proveo nešto manje od 11 minuta, ali zbog dobre odbrane Hornetsa nije niti jednom uputio loptu ka košu. Za to vreme u igri upisao je po dva skoka i asistencije.

Novi poraz bez Lebrona Džejmsa doživeli su Los Anđeles Lejkersi, a sada su bolji od njih bili Milvoki Baksi rezultatom 115:101. Za lidera Istočne konferencije nije nastupio Janis Adetokumbo, ali su ga saigrači lepo odmenili.