NBA PLEJ-OF: Denver kao FENIKS! Digao se iz PEPELA posle -19! DABL-DABL Jokića, ali je meč rešio ON (VIDEO+FOTO)

17.04.2019. 07:48
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters
Ludilo u Koloradu.

Košarkaši Denvera pobedili su u drugom meču prve runde plej-ofa NBA ekipu San Antonija rezultatom 114:105 (po četvrtinama 21:26, 28:33, 26:23, 39:23).

Ludi meč viđen je u Koloradu, činilo se da će posle startne pobede, Sparsi iz "Pepsi centra" odneti još jedan trijumf i povesti sa 2:0 u seriji. U prilog tome išlo je i njihovo vođstvo od 18 poena razlike u 15. minutu, međutim, u poslednjoj četvrtini sve se promenilo.

NE MOGU DA GA ČUVAJU: Bobi otkrio tajnu, evo zašto je ENIGMA za protivnike (VIDEO)

EVROLIGA: CSKA PREGAZIO Baskoniju i napravio prvi korak ka fajnal-foru (VIDEO)

Zvezda otišla u Crnu Goru, Cirbesova slika IZDOMINIRALA na Instagramu (FOTO)

Srpski centar Nikola Jokić pružio je sjajnu partiju i za 39 minuta u igri postigao 21 poen, uz 13 skokova i 8 asistencija.

Meč je, ipak, obeležio Džamal Marej koji do poslednje četvrtine nije mogao ništa da pogodi (0-8 iz igre), a zatim u poslednjoj deonici postigao 21 poen od ukupno 24 sa koliko je završio ovaj duel. Uz rame pomenutom tandemu bio je i Pol Milsap sa 20 poena, uz 7 skokova.

Dok najefikasniji pojedinac meča nije proradio, Jokić i Geri Heris (21 poen) držali su Nagetse "u životu", dok je kao i u prvom okršaju potpuno podbacio Vil Barton sa samo tri poena. Što se tiče Teksašana, Demar Derozan izdominirao je sa 31 poenom, Lamarkus Oldridž dodao 20, a Derik Vajt 17 koševa.

EVROLIGA: Srbi DEKLASIRALI Žalgiris! Kalinić i Gudurić doneli POBEDU Fenerbahčeu (VIDEO)

SADA JE SVE JASNO: ABA liga ODLUČILA da li će Olimpijakos igrati u društvu Zvezde i Partizana (FOTO)

Početak nije obećavao, obzirom da je San Antonio preko raspoloženog Derozana na poluvremenu stigao do visokih 42:23. Tehnička greška trenera domaćih Majka Melouna, kao da je probudila Denver, budući da su preko Jokićevih pet poena i Morisovih koševa, uz faul, Nagetsi uspeli da se ponovo približe i smanje zaostatak. I posle tajm-auta, trojkom je Heris približio svoj tim na -6, međutim, raspoloženi Vajt i Derozan nisu dozvolili da ih ugroze i Sparsi su na poluvremenu imali +10 (59:49).

U nastavku je Denver predvođen Jokićem zaigrao bolje. Srbin je pogodio za tri poena, a zatim i Bizli za 80:74, pa je na kraju treće četvrtine domaćin još više smanjio zaostatak na samo sedam poena (82:75).

U poslednjoj četvrtini, rivali su se utrkivali ko će više da pogodi. Koševima Milsapa Denver je posle dužeg vremena prišao na -2, a probuđeni Marej počeo je da pogađa u seriji, što je Nagetsima konačno donelo vođstvo njegovim poenima sa slobodnih bacanja.

Zbog svađe sa sudijama, trener gostiju Greg Popovič dobio je tehničku grešku u finišu, pa je Denver to iskoristio kao poklon i rutinski priveo meč kraju.

Toronto se revanširao Orlandu za poraz iz prvog duela. Reptorsi su ubedljivo slavili 111:82, a meč je obeležio Kavaj Lenard sa 37 poena, Lauri je dodao 22, Sijakam 19, a Serž Ibaka 13 koševa.

Kod gostiju, Gordon je bio najefikasniji sa 20 poena, Ros je ubacio 15, Furnije 10, dok je crnogorski centar Nikola Vučević podbacio sa 6 koševa.

U poslednjem meču, Portland je deklasirao Oklahomu 114:94 i poveo sa 2:0 u seriji. Tandem Lilard-Mekolum vodio je Trejlblejejzerse do pobede, Demijan je postigao 29, a Si Džej 33 poena.

Što se tiče Tandera, ispod proseka je bio Rasel Vestbruk sa "samo" 14 poena. Najefikasniji je bio Pol Džordž sa 27 poena, dok je Stiven Adams dodao 16 koševa.