NBA PLEJ-OF: Ratnici nemaju MILOSTI, strašni tandem SLOMIO Džezere (VIDEO+FOTO)

07.05.2017. 07:38
Stefon Kari
Stefon Kari / Izvor: Reuters
Odigran treći meč ćetvrtfinala.

Košarkaši Golden Stejta načinili su veliki korak ka plasmanu u finale Zapada. Ratnici su i u trećem meču plej-ofa NBA savladali Jutu 102:91, ali su do trijumfa došli teže nego u prethodna dva okršaja. Ukoliko im to pođe za rukom, a samo jedna pobeda ih deli, Voriorsi će treći put zaredom igrati u konferencijskom finalu.

ČOVIĆ NAJAVIO SLEDEĆU SEZONU: Pominjao je FAJNAL-FOR i još nešto što će oduševiti Delije (FOTO)

ŽREB ZA MUNDOBASKET: Poznati su ŠEŠIRI, ovo su mogući RIVALI Srbije (VIDEO)

Još od starta Durent, Kari i drugovi nametnuli su svoj ritam i prvu četvrtinu dobili dvocifrenom razlikom (27:17). Početkom druge imali su i plus 11 (31:20), ali je tada na scenu stupio domaćin i skorom 18:8 uspeo potpuno da se vrati u igru. Čak su i na poluvreme otišli sa pozitivnim rezultatom (50:49).

KLS SUPER LIGA: Dirigovao Ognjen Dobrić, Zvezda marširala kroz Vršac (FOTO)

U trećoj četvrtini vodila se velika borba. Odbrana Jute delovala je odlično, uspeli su da uspore Voriorse i gostima to uopšte nije prijalo. Koliko su dobri bili u defanzivi igrači domaćih vidi se i po partiji jednog od najboljih strelaca Ratnika Kleja Tompsona, koji je iz igre šutirao očajnih 1-9. U poslednjih 12 minuta, ipak, razigrali su se dvostruki uzastopni šampioni Zapada, pre svih Stefon Kari i Kevin Durent i na kraju ostvarili zabeleženu pobedu.

LUDNICA U MADRIDU: Mališani tražili autogram od Đokovića (VIDEO)

U pobedničkom timu Kevin Durent je bio najbolji sa "dabl-dablom" od 38 poena i 13 skokova, dok je Kari upisao 23 koša. Kod Džezera, najefikasniji je bio Gordon Hejvord sa 29 poena uz šest dodavanja, a Rudi Gober je imao dvocifren učinak od 21 poena i 15 uhvaćenih lopti.

Nikad u istoriji plej-ofa, nije se dogodilo da neka ekipa u plej-ofu ostvari četiri pobede zaredom, posle tri zaredom izgubljene utakmice.