NBA PLEJ-OF: Publika BEŽALA iz Bostona, RAZLOG je neverovatan! (VIDEO+FOTO)

18.05.2017. 08:09
Klivlend, NBA
Klivlend, NBA / Izvor: Reuters
Odigran prvi meč.

Posle mnogo iščekivanja, konačno je odigran prvi meč finala Istočne konferencije. Seltiksi su kod kuće poraženi od aktuelnog šampiona Klivlend Kavalijersa (117:104), a utakmica nijednog trenutka nije imala rezultatsku neizvesnost.

PRVA PROVERA: Srpkinje igrale sa Crnogorkama, evo ko je pobedio (FOTO)

CRVENO-BELI U ISTANBULU: Zvezda juri drugu evropsku titulu!

Le Bron i drugovi nametnuli su svoj ritam i od početka preuzeli dominaciju. Prednost je postepeno rasla, da bi u finišu prve četvrtine dostigla rekordnih 13 poena razlike. Uspeo je domaćin na prvu "malu pauzu" ode sa -11, ali to je bilo sve od Tomasa i družine.

Raspucali su se Kavsi u drugoj deonici i nemilice zatrpavali koš Bostona. Kada je Kralj Lebron na minut i 45 sekundi pre kraja poluvremena pogodio iz igre za 57:31, bilo je jasno da Seltiksi ne mogu da nadoknade 26 poena zaostatka.

Uspeli su, ipak, da do odmora smanje na 22 koša minusa (61:39), ali su u nastavku popravili igru i treći period rešili u svoju korist (36:31). Pred početak poslednje četvrtine Kavsi su vodili 92:75, uspevao je domaćin koliko-toliko da ublaži razliku, međutim, ne i da načini rezultatski preokret. Razočarani navijači domaće ekipe, još pre poslednjeg zvuka sirene, počeli su da napuštaju dvoranu.

USTANAK: Reprezentativci dižu BUNU protiv Bertomeua (FOTO)

Najefikasniji u timu Klivlenda je bio Lebron Džejms sa 38 poena, devet skokova i sedam asistencija, ispratio ga je Kevin Lav sa 32 poena, 12 uhvaćenih lopti, a sjajnu partiju je imao i Tristan Tompson sa 20 poena i devet uhvaćenih lopti. Još jedini dvocifeni je bio Kajri Irving sa 11 poena i šest dodavanja.

Kod Bostona, Krauder i Ejveri Bredli postigli su po 21 koš, Ajzea Tomas je upisao dabl-dabl sa 17 poena i 10 dodavanja, Al Horford i Džerald Grin imali su po 11, a Džejlen Braun 10 poena, uz devet skokova.

Priliku da poprave utisak, Seltiksi će imati u drugom meču, koji se takođe igra u Bostonu. Taj duel na programu je u noći između petka i subote, u jutarnjim satima (2.30) po srpskom vremenu.