NBA PLEJ-OF: Sjajni Jokić ne može sam! Denver u VELIKOM problemu (VIDEO+FOTO)

02.05.2019. 07:36
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters
Srpski centar ponovo blistao.

Košarkaši Portlanda uspeli su da savladaju Denver u Koloradu, u polufinalu zapadne konferencije rezultatom 97:90 (po četvrtinama 28:23, 22:12, 28:29, 19:26) i oduzmu Nagetsima prednost domaćeg parketa.

I pored još jedne sjajne partije Nikole Jokića, domaći nisu imali snage da dupliraju vođstvo protiv Trejblejzersa koji su konstantno vodili i zasluženo napravili brejk.

SAN ANTONIO NE ŽELI DA RIZIKUJE: Popović ostaje u Teksasu još tri godine (FOTO)

EVROLIGA: Fenomenalni Vasa Micić odveo Efes na fajnal-for

Srpski centar je meč završio sa "dabl-dablom", na 16 poena dodao je 14 skokova i sedam asistencija za 38 minuta provedenih u igri. Uz rame Jokiću, bio je Džamal Marej sa 15 koševa, Pol Milsap je dao 14, a Malik Bizli 13 poena.

U pobedničkom timu blistao je najefikasniji pojedinac meča Si Džej Mekkolum sa 20 poena, po 15 su ubacili Enes Kanter i Rodni Hud, dok je Damijen Lilard postigao 14 koševa.

Domaćin je očajno ušao u meč, što su Trejblejzersi iskoristili i na startu serijom 10:0 stigli do prve opipljivije prednosti (17:10). To se ispostavilo odlučujućim, obzirom da je prednost Portlanda do kraja samo rasla. Zanimljivo da do kraja prvog perioda, Džoker nije uspeo da postigne nijedan poen!

Problem Nagetsima predstavljala je i povreda Torija Krega, zbog udarca u nos morao je da napusti parket, što se osetilo u igri Denvera. Izlazak igrača koji je bio zadužen za Lilarda bio je koban po tim trenera Melonija, koji je do poluvremena imao očajan šut iz igre 13/43.

Čak 20 puta pokušali su za tri poena domaći košarkaši, a samo četiri puta pogodili, što je još jedan od razloga visoke prednosti koju je Portland imao.

Četvrti faul Nikole Jokića u trećoj četvrtini, "oterao" je srpskog centra na klupu, što su gosti iskoristili i u tom periodu stigli do maksimalne prednosti od 74:58. Maksimalnih 16 razlike za Trejblejzerse nije bilo dostižno za Denver, koji je je do kraja samo uspeo da pripreti u poslednjem kvartalu.

Tada su domaći prišli na -7 (88:81) na četiri minuta pre kraja utakmice, što je bio prvi put od starta meča da Nagetsi imaju tako mali zaostatak.

DŽABE POBEDA, TOMIĆ JE BIO VEOMA NEZADOVOLJAN: Evo čime je zapretio trener Zvezde svojim igračima (FOTO)

BIVŠI NBA AS NEMA DILEMU: Jokić je najbolji centar lige, evo i zbog čega (FOTO)

Serija se seli u Oregon, a Portland će u naredna dva meča pred svojim navijačima pokušati da stigne do meč-lopte i izbori plasman u finale "Zapada". Sledeći duel Trejblejzersa i Nagetsa na programu je u noći između petka i subote (4:30).

Pogledajte kako izgleda Amin Gulše,devojka nemačkog fudbalera Mesuta Ozila.