NBA: Potpuno POMRAČENJE u Džordžiji! Hoksi se UGASILI, Bogdan se POVREDIO! (VIDEO)

19.06.2021. 07:29
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Reuters
Majstorica odlučuje.

Košarkaši Atlante poraženi su u šestom meču polufinala Istočne konferencije NBA plej-of serije od Filadelfije rezultatom 99:104, pa će majstorica odlučivati ko ide među četiri najbolja tima "Istoka".

PARTIZAN U DRUŠTVU VELIKANA Evrokup predstavio sve učesnike za narednu sezonu

BURNA NOĆ U ZVEZDI: Ivanović, Mitrović, Avramović, a sada i ON! Iskuni plej na pragu crveno-belih (FOTO)

KAKAV DAN U CRVENOJ ZVEZDI: Posle Ivanovića i Mitrovića stiže reprezentativac Srbije (FOTO)

Pokazalo se po ko zna koji puta da domaći parket nema nikakvu ulogu u ovom meču. Filadelfija je ponovo iznenadila Hokse, drugi put, isti broj mečeva su i Jastrebovi dobili Seventisikserse na strani, pa je najpoštenije bilo da sedma utakmica rešava o tome ko će na megdan pobedniku duela Bruklin - Milvoki, u kome će se takođe igrati majstorica.

Atlanta je bolje ušla u meči već u prvoj četvritni stekla dvocifrenu prednost (20:8). Gosti su postepeno smanjivali minus, da bi posle određenog vremena uspeli serijom 9:21 da izjednače (29:29), međutim, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto su Hoksi novom serijom 10:0 otišli na još jednu opipljivu prednost (39:29).

Presudnu ulogu odigrao je početak drugog poluvremena, u kojoj su Seventisiksersi i prelomili utakmicu. Domaćin nije uspevao dugo da postigne koš, Fila je to kažnjavala i sjajnom realizacijom u napadu preokrenula stvari u svoju korist (56:66).

Maksimalna prednost Seventisiksersa iznosila je 11 poena više (68:57), a junak pobede bio je Set Kari. Brat mnogo poznatije zvezde Golden Stejta Stefa, postigao je u tom intervalu četiri trojke, od ukupno šest, dok je veliku pomoć imao i u "probuđenom" Džoelu Embidu.

Dva minuta pre kraja Jang je pogodio trojku „s one strane razuma“, primakao domaćina samo na poen zaostatka (93:94) i taman što je publika počela da ludije, Atlanta se – ugasila!?

Bukvalno, od reči do reči, jer je u hali nestalo struje! Meč je prekinut na nekoliko minuta, da bi kada je nastavljen Tre Jang greškama u napadu dozvolio Filadelfiji da se ponovo odlepi i u završnici rutinski sačuva stečenu prednost.

I pored toga, Jang je bio najefikasniji igrač utakmice sa 34 poena (pet trojki) i 12 asistencija, uz pet skokova. Kevin Erter je dodao 17, Danilo Galinari 16, a Klint Kapela 14 koševa.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović nije bio na nivou prethodnih igrara. Postigao je samo sedam poena, uz veoma loše procente (3/11 iz igre), uz svega jednu trojku iz šest šuteva. Da zlo bude veće po tim Nejta Mekmilana, sjajni šuter se povredio! Napustio je teren početkom poslednje četvrtine i više se nije vraćao. Kako su Jastrebovi saopštili, radi se o bolu u desnom kolenu i još uvek je nepoznato da li će biti spreman za odlučujuću sedmu utakmicu.

Kod pobedničkog sastava, Set Kari je ubacio 24 poena (6/9 za tri), Tobijas Haris je postigao isti broj koševa, Džoel Embid dva manje uz 13 skokova, dok je Tajris Maksi postavio rekord karijere u plej-ofu sa 16 koševa.