NBA: Preokret u Los Anđelesu! Dragao UNIŠTIO Trejblejzerse (VIDEO)

06.01.2020. 07:31
NBA
NBA / Izvor: Reuters
Odigrano pet mečeva.

Košarkaši Majamija pobedili su Portland 122:111, a blistavu partiju pružio je Goran Dragić. Prva zvezda tima sa Floride ubacio je čak sedam trojki i sa 29 poena, uz 13 asistencija, bio najbolji pojedinac u pobedničkom timu.

NEOČEKIVANO: Stranac OTIŠAO iz Zvezde pred meč sa Krkom!

NEUNIŠTIV: Karter POSTAVIO rekord koji će teško ko sustići

SJAJAN MEČ U ZADRU: Palo je 206 POENA, a domaćin je dao Megi 40 u poslednjoj deonici

Domaćin je sve dileme rešio do poluvremena, kada je postigao 65 koševa, dozvolivši Trejlblejzersima da postignu samo 46.

Portland je krenuo agresivnije u drugom poluvremenu, međutim, nijednog trenutka nije uspeo da spusti prednost Majamija ispod deset poena. U poraženom timu, Lilard je postigao 34 poena uz 12 asistencija, dok je Vajtsajd imao 21 poen i 18 skokova.

Memfis je bez Marka Gudurića savladao Finiks u Arizoni 121:114, Grizliji su u poslednju četvrtinu ušli sa ubedljivom prednošću, imali su čak +18 (98:80), da bi Sansi na četiri minuta do kraja minus istopili na osam koševa zaostatka (109:101).

Dve trojke Diliona Bruksa donele su gostima novu veliku prednost, ali su se serijom 11:0 Sansi u poslednjem minutu vratili u život. Ispostavilo se prekasno za potpuni preokret, pa se Memfis u penal završnici bolje snašao. Jonas Valančiunas je predvodio Grizlije sa 30 poena, dok je u poraženoj ekipi Devin Buker ubacio 40 poena.

Lejkersi su predvođeni tandemom Dejvis-Džejms savladali Detroit 106:99. Tim iz Los Anđelesa je vodio na poluvremenu (56:47), da bi Pistonsi zablistali u trećoj četvrtini i preokrenuli rezultat. Tada je odličan bio Svjatoslav Mihaljuk koji je imao motiv protiv svoje bivše ekipe, pa je dao nekoliko trojki.

U poslednjoj deonici, domaćin je jurio minus, ali je tada proradila "mašina" i serijom 15:0 Jezerdžije su stigle do maksimalnih 11 razlike. Ipak, Detroit je uspeo da se vrati i zakomplikuje situaciju, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Na dva minuta do kraja je najpre Rouz pogodio za 98:97 za Lejkerse, da bi trojku vratio Entoni Dejvis. Isti igrač je povećao na 103:97 i to je trasiralo Lejkersima put ka trijumfu.

Obrva Dejvis je bio najefikasniji sa 24 poena, uz pogođenu ključnu trojku, dok je Lebron Džejms meč završio sa 21 poenom, 14 skokova i 11 asistencija. Što se tiče Detroita, Derik Rouz je prednjačio sa 28 poena.