NBA PLEJ-OF: Durantela RAZBIO Obrvu! Rakete DEMOLIRALE Jutu! (FOTO)

07.05.2018. 08:33
Stef Kari
Stef Kari / Izvor: Reuters
Nazire se finale zapadne konferencije.

Košarkaši Golden Stejta i Jute nalaze se pred plasmanom u finale zapada. Aktuelni šampion se "osvetio" Nju Orleansu za poraz u trećem meču i "počistio" Pelikanse u Luzijani sa 92:118. Branilac titule poveo je sa 3:1 u seriji i samo ga jedna pobeda deli od ulaska u finale konfererncije.

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Trofej u rukama Srba

DVA DANA PRED ČUKARIČKI: u Partizanu doneli VAŽNU odluku! (FOTO)

Pobednik nijednog časa nije dolazio u pitanje, a Ratnici su već u prvoj četvrtini rešili utakmicu, koju su rešili u svoju korist sa 15 poena razlike (22:37). Domaćin se u finišu druge četvrtine približio na -7, ali je u drugom poluvremenu ponovo usledila sjajna igra goropadnih šampiona i rutinsko odrađivanje posla.

Ponovo je Kevin Durent bio najbolji u pobedničkom sastavu sa 38 poena, devet skokova i pet asistencija. Stef Kari je ubacio 23, a Klej Tompson 13 koševa. Kod poraženog tima, Entoni Dejvis je ostvario "dabl-dabl" (26p, 12 sk), dok je i Džru Holidej sa 19 poena bio na visini zadatka, ostali su bili daleko ispod.

D\ejms Harden
D\ejms Harden / Izvor: Reuters

U drugom meču, Hjuston je lako izašao na kraj sa Jutom (87:100) i, takođe, još jedan trijumf deli Bradonju i drugove do plasmana u finale Zapada.

Najbolja ekipa ligaškog dela predvođen Krisom Polom i kapitenom Hardenom od prvog minuta kontrolisala je rezultat u Solt Lejk Sitiju, a u uvodnim minutama druge četvrtine Rakete su otišle na +15 razlike (38:23).

Hjuston je u trećem periodu došao do najvećeg vođstva 76:57, ali se Juta nije predavala i koševima Donovana Mičela sa penala sredinom četvrte četvrtine došli su na samo pet poena minusa (85:80).

Precizni Klint Kapela i trojka Trevora Arize, donele su Hjustonu novo odlepljivanje, pa su bez problema priveli meč kraju. Pol je postigao 27 poena uz 12 skokova, Harden je dodao 24, a Kapela "dabl-dabl" (12p, 15 uhvaćenih lopti). Zanimljivo da su Pol i kapiten Hjustona čak 45 puta šutirali na koš domaćina, od ukupno 88 pokušaja Teksašana.